60-70 bin TL’ye 2.el araç bulmak...

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam, yıllardır otomobilleri ve piyasa değerlerini düzenli şekilde kayıt tutarak olmasa da yakından takip ediyorum. Dönem dönem fiyatların ani yükseldiğini de hatırlıyorum. Ancak;
2016 yılından bu yana olan fiyat artış oranı gerçekten çok yüksek. Ve bu her yıl ivmesini artırarak devam etti. 2017 de biraz daha hızlandı, 2018 de daha da hızlandı ve 2019 daki fiyatlar akıl almayacak kadar anormal bir duruma geldi maalesef...!

2013 yılında sıfır km manuel şanzıman 1.6 dizel Seat Leon ‘u 54.500 TL ‘ye almıştım.
Şimdi ise bir çoğumuzun küçük veya tipsiz yada kalitesiz diyerek beğenmediğimiz 4-5 yaşındaki otomobiller ikinci elde 60 bin TL ‘nin üzerinden başlıyorlar!

Aynen! Bir yakınım 60-70 bin bandında bir aile arabası arıyor ama hala bulamadı, yeni & 2. el araç araç fiyatları gerçekten bayağı arttı.

Traji komik olan şey ise çok değil 3-4 ay önce ağlayan sektör şimdi de satacak araba bulamıyor! Gülermisin, ağlarmısın!

Aracınız
Civic FC5 2018
60-70bin bandında iki haftadır A yada B segment bakıyorum eşime inanın bulamadım düzgün bir araç..

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Otomatik vites ise o fiyatlara maalesef çok zor,ben manuel poloyu satılığa çıkardım nerdeyse oralardan...Piyasa çok yüksek, sattığın temiz aracını aynı fiyata tekrar bulamıyorsun.. Umarım otomobiller için çıkış trendi burda son bulur, yoksa elimizdekinin kıymetini bilmemiz lazım, yenisini almak çok güçleşti.

S

Silinen üye 20336

Guest
60-70bin bandında iki haftadır A yada B segment bakıyorum eşime inanın bulamadım düzgün bir araç..

A ve B sınıfı gibi özellikle küçük otomobillerde fiyatlar daha bir can sıkıcı görünüyor göze hocam. Araç küçük olduğundan galiba fiyatlarıyla hiç eşleştiremiyorum! İşiniz zor. Kolaylıklar dilerim...

C sınıfı HB kasa opsiyonunuz olursa piyasada pek tutulmayan Subaru İmpreza 1.5 4X4 ve Lancia Delta ‘ları takip etmenizi öneririm. Bazen temiz görünenlerine rastlıyorum ilanlarda. Tutulan araçların piyasa fiyatlarıyla mukayese edince daha alınası geliyor bana kısa süre içinde satılması düşünülmüyorsa bu tip tutulmayan araçlar @dtbeyaz hocam.

Üst sınıf için de Opel İnsignia, Ford Mondeo, Honda Accord, Mazda 6 ‘lar yine görece daha az tutuldukları için piyasadaki muadil segment tutulan araçlara göre fiyatlarını daha çok hakediyor gibi görünüyorlar bana @memspe hocam. Aile arabası bakan arkadaşınız bir bakabilir bu araçlara...

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben de kardeşim için bunlardan bakıyorum da, 1.0 ile 1.2 arasındaki farkları biliyor musunuz ? Hangisini önerirsiniz.?

Teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

1.0 3 silindir, 1.2 4 silindir. Hyundai problemli bir marka değil parça fiyatları da fena değil. Daha da ucuz alternatif olarak getz 1.4 otomatikler var. parça fiyatları daha da ucuz.

Aracınız
1.0 3 silindir, 1.2 4 silindir. Hyundai problemli bir marka değil parça fiyatları da fena değil. Daha da ucuz alternatif olarak getz 1.4 otomatikler var. parça fiyatları daha da ucuz.
Hocam bende bakıyorum bunlara yalnız dikkat etmek gerekiyor şehir içi 10lt yakıyor bu kibrit kutuları..buda beni endişelendiriyor açıkçası..

Aracınız
Otomatik vites ise o fiyatlara maalesef çok zor,ben manuel poloyu satılığa çıkardım nerdeyse oralardan...Piyasa çok yüksek, sattığın temiz aracını aynı fiyata tekrar bulamıyorsun.. Umarım otomobiller için çıkış trendi burda son bulur, yoksa elimizdekinin kıymetini bilmemiz lazım, yenisini almak çok güçleşti.
Otomatik vites bakıyorum hocam..onun icin dsg ler direk eleniyor:)

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019

Teşekkürler.
Getz’ler de hepten kötü duruyor yahu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri