60000 Bakım

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba Arkadaşlar,

Aracımın (2012 FB7) 60000 bakımı için İstanbul'da yetkili servislerden bir kaçında fiyat aldım. Rutin bakımlara ek olarak "Şanzıman Yağı Değişimi ve Yakıt Filtresi Değişimi" işlemlerinin de olacağından bahsedildi ve 1000 küsür lira fiyat çıkarıldı. Şanzıman yağını anlıyorumda yakıt filtresi kitapçığa göre 120.000 de değişir deniyor. Aradığım iki yetkili servis de yakıt filtresi de değişecek denince acaba benim kitapçık güncel mi değil diye düşündüm. Bu konu hakkında fikri olan var mı? Kitapçığın ilgili bölümünü ekte belirttim. Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 3370
[MENTION=2324]gltknbtn[/MENTION] hocam öncelikle merhaba. Honda bakımlarını zor şartlar ve normal şartlar olarak 2ye ayırmış. Ülkemiz zor şartlar statüsünde. Dediğiniz gibi 120000km ama Türkiye için 60000km verilmiş. Ancak 4 yıl bütün ülkelerde standart. Benim 80bin km oldu değiştirmedim ama 4 yaşına yaklaştığı için yakında yaptıracağım. Yetkili servisler sanırım bakım için ortalama 600 şanzıman yağı için 400TL fiyat istiyor. Fren hidroliği felan varsa artıları değişiyor. Piyasada 200-250 normal yağ bakımı, 200TL de şanzıman yağı değişimi çıkıyor. Forumda daha da detaylar mevcut. İyi günler. [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] ın verdiği linkte de ortak paylaşımlar bulunmakta. Bu arada depo filtresini değiştirmek bana hiç mantıklı gelmiyor 2 3 yaşındaki araç için. Yakıtı bilinmeyen yerlerden alıyorsanız o ayrı tabi.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri