60bin km'de 2015 Civic almak :)

zatrox

0
Aracınız
Forumda yeniyim, herkese merhaba.

60 bin km'de 2015 bir araç var, fabrikasyon LPG'li. 60 bin bakımı yapılmış deniyor. Bundan sonraki ilk ağır bakımı ne zaman olur bu aracın?

Alırsam önümüzdeki dönemlerde yaklaşık ne kadar masraf yaparım bunu planlamaya çalışıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Forumda yeniyim, herkese merhaba.

60 bin km'de 2015 bir araç var, fabrikasyon LPG'li. 60 bin bakımı yapılmış deniyor. Bundan sonraki ilk ağır bakımı ne zaman olur bu aracın?

Alırsam önümüzdeki dönemlerde yaklaşık ne kadar masraf yaparım bunu planlamaya çalışıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Linkteki kullanım kitapçığında sayfa 326 dan sonra bakım programı anlatılıyor inceleyebilirsiniz,

https://honda.com.tr/App_Assets/Kilavuzlar/9/141/civic-4k2014-2016.pdf

Aracınız
Ağır bakım derken çok bişey tutmuyor zaten özel serviste yaptırırsanız. Ama yetkili serviste rutin bakım bile 600 civarında başlıyor. Ben 50000 rutin artı şanzıman yağını değiştirdim özelde 400 tuttu. Yani demem o ki eğer uyguna bulduysanız bakım masrafı olur diye düşünmeyin.

Kün feyekün..

zatrox

0
Aracınız
Teşekkür ederim.

Bu tabloda bakımlar 20 binde bir görünüyor, ama bildiğim kadarıyla 10 bin veya her yıl şeklinde.

Bir soru sormak istiyorum : sizce LPG'li bir araç mı alayım yoksa benzinli alıp LPG'yi ben mi taktırayım?

Bu durumda garantinin 3 yıla inmesi bir dezavantaj oluşturur mu?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Teşekkür ederim.

Bu tabloda bakımlar 20 binde bir görünüyor, ama bildiğim kadarıyla 10 bin veya her yıl şeklinde.

Bir soru sormak istiyorum : sizce LPG'li bir araç mı alayım yoksa benzinli alıp LPG'yi ben mi taktırayım?

Bu durumda garantinin 3 yıla inmesi bir dezavantaj oluşturur mu?

Fiyatı uygun orjinal lpg li bulabilir iseniz öncelikli tercih edilebilir.

Geri