70Km ve üzeri hızlarda frene basınca ön tarafta çok aşırı titreme sorunu

Aracınız
Merhaba,

Aracım 2010 fd6 civic. Daha önce frene basınca araçtan titreme oluyordu. Diske torna yapıldı düzeldi. Çok geçmeden tekrarladı diski değiştirdik düzeldi. Üzerinden 10 bin geçmeden 70km üzeri hızlarda fren yapınca aracın önü çok aşırı titriyor hatta sallanıyor diyebilirim.

Sebebi ne olabilir? Ön takım böyle bi'şey yapar mı? Bakım için gittiğim ustaya mı gideyim yoksa fren ustalarına mı?

Önereceğiniz usta varmı?

Yardımcı olursanız sevinieim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,

Aracım 2010 fd6 civic. Daha önce frene basınca araçtan titreme oluyordu. Diske torna yapıldı düzeldi. Çok geçmeden tekrarladı diski değiştirdik düzeldi. Üzerinden 10 bin geçmeden 70km üzeri hızlarda fren yapınca aracın önü çok aşırı titriyor hatta sallanıyor diyebilirim.

Sebebi ne olabilir? Ön takım böyle bi'şey yapar mı? Bakım için gittiğim ustaya mı gideyim yoksa fren ustalarına mı?

Önereceğiniz usta varmı?

Direksiyon Ön takım sorunları ve fren sistemi sorunları...Baktırın, bakmaya ücret almazlar ......Önce direksiyon ve ön takıma baktırın sorun çıkmazsa, Fren ve disklere baktırın...iyi günler

Son karar tabiki sizin...Saygılar

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba,

Önereceğiniz usta varmı?

Bu süreçte hiç balatalar değişti mi? Balata yüzeyi de eğri olunca diski eğmeye başlıyor, ben sizin yerinizde olsam tekrardan diski tornalatıp yeni bir balata takardım.

Aracınız
Direksiyon Ön takım sorunları ve fren sistemi sorunları...Baktırın, bakmaya ücret almazlar ......Önce direksiyon ve ön takıma baktırın sorun çıkmazsa, Fren ve disklere baktırın...iyi günler

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ön takım aklıma geldi de direksiyon hiç düşünmemiştim.

İlk fren diye düşünmüştüm. Önce ön takıma baktırayım o zaman.

Teşekkürler.

Geri