Civic ES7 80 km hizda zıplama

Aracınız
Civic ES7 2006
Merhaba arkadaşlar.
Dalgalı bir asfalt düşünün ya da Arka arkaya hafif çukurlar .böyle bir yolda gidince araç bir zıplamaya başlıyor sanki yoldan çıkıcam frene basınca araç duramayacak sanki uçacak.bu sorunu neden yapar

Aracı aldığımda yaylar basılmıştı ben ısıtarak geri açtırdım.Bu yüzden yapma ihtimali var mı. Birde ustanın biri ön sol amortisörün değişmesi gerekiyor demişti ondan olabilir mi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Sağolasın Hocam çok teşekkür ederim. Bu arada ben bir çift çıkma buldum adama sordum bu model için mi diye evet dedi ama kendimi garantiye almak istiyorum doğru mu değil mi nasıl anlarım veya resimden anlaşılır mı ki.
Çıkma satan vardır. Güvenli satıcılar olursa problem olmaz. Sadece Vtec-2 için malzeme tedarik edenler var. Şu numaralara bir sorun daha önceden alışveriş yaptığım oldu.

Özgür Rengin
05447496655

Ayhan Bebek
05541565034

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sağolasın Hocam çok teşekkür ederim. Bu arada ben bir çift çıkma buldum adama sordum bu model için mi diye evet dedi ama kendimi garantiye almak istiyorum doğru mu değil mi nasıl anlarım veya resimden anlaşılır mı ki.
En doğrusu ürünü iade koşuluyla aldıktan sonra elinizdeki malzeme ile birebir karşılaştırmak, iyi bir usta parçaları yanyana koyduğunda farkı rahatlıkla anlayacaktır. N11-gittigidiyor gibi sitelerden aldıktan sonra hemen ürünü inceleyerek birebir aynı değilse iade yapabilme şansınız oluyor.
Yay konusunda eğer fiyatı bariz uygunsa olabilir ama uzun km.ler yapmış ve yıllların yorgunluğu bulunan parça yerine yeni bir malzeme her zaman uzun dönem avantajlıdır.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2006
E

En doğrusu ürünü iade koşuluyla aldıktan sonra elinizdeki malzeme ile birebir karşılaştırmak, iyi bir usta parçaları yanyana koyduğunda farkı rahatlıkla anlayacaktır. N11-gittigidiyor gibi sitelerden aldıktan sonra hemen ürünü inceleyerek birebir aynı değilse iade yapabilme şansınız oluyor.
Yay konusunda eğer fiyatı bariz uygunsa olabilir ama uzun km.ler yapmış ve yıllların yorgunluğu bulunan parça yerine yeni bir malzeme her zaman uzun dönem avantajlıdır.
Adamın aracı ep2 kasaymış senin arabayı ile aynı yayı kullanıyor dedi. Siz biliyor musunuz ep2 ile vtec2 ayni yayı mi kullanıyor sanırım ep2 dediği vtec2 nin hatcback modeli.kendi aracına spor yay taktiği için söktürmüş aracı da 100 bin km deymis

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Adamın aracı ep2 kasaymış senin arabayı ile aynı yayı kullanıyor dedi. Ve kendi aracına spor yay taktiği için söktürmüş aracı da 100 bin km deymis
Hatchback ile sedanlarin ön helezonları aynıdır, peki ne kadar istiyor fiyat olarak?

Aracınız
Civic ES7 2002
Merhaba arkadaşlar.
Dalgalı bir asfalt düşünün ya da Arka arkaya hafif çukurlar .böyle bir yolda gidince araç bir zıplamaya başlıyor sanki yoldan çıkıcam frene basınca araç duramayacak sanki uçacak.bu sorunu neden yapar

Aracı aldığımda yaylar basılmıştı ben ısıtarak geri açtırdım.Bu yüzden yapma ihtimali var mı. Birde ustanın biri ön sol amortisörün değişmesi gerekiyor demişti ondan olabilir mi.
Helezonları acil değiştir. Mümkünse çok temiz bir çıkma ile yada sıfır KYB ile.

Aracınız
Civic ES7 2002
Arkadaşlar ben hem ön helezon yaylarını hemde ön iki amortisörü değiştirmeye karar verdim.amortisor kulelerine kadar baktırıp değiştirticem.

Yalnız amortisör markası olarak ne marka tercih edeyim. Bir de en önemlisi orjinal helezon yaylarının tanesine 875 lira fiyat çekti servis. Çıkma da bulamadım. Yan Sanayi bildiğiniz marka var mı orjinal kadar kaliteli olan şu an benim için helezon yayı bulmak sıkıntı oldu.
Amortisörlerde şaka olmuyor. KYB almalısın mecbur.

Aracınız
Civic ES7 2006
Geri