93 1.5 el yakıt sorunu!

Aracınız
Öncelikle hayırlı günler.
Benle aynı araçtan kullanan arkadaşlar varsa normal yakıt tüketimi nasıl buraya yazabilirler mi?
Ben 30 tl lik gazla(2,71tl/litre) 55 km yaptım gaz bitti bu normal mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Öncelikle hayırlı günler.
Benle aynı araçtan kullanan arkadaşlar varsa normal yakıt tüketimi nasıl buraya yazabilirler mi?
Ben 30 tl lik gazla(2,71tl/litre) 55 km yaptım gaz bitti bu normal mi?

Aracım aynı değil ama, söylediğiniz değerlere göre tüketiminiz çok yüksek, 100 km de 20 Lt gibi bir rakam çıkıyor, aracınıza baktırmanızı öneririm.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=5847]brk_brk[/MENTION] kardesim degerlerin cok fazla. Km.de 0.20 litre lpg tuketimin olmus. Benim de 0.17 litre civari ayni sorun bende de var cözemedim.

Aracınız
Bakalım şimdi benzinde deniyorum ne yakacak görcem.Bir çok kez gaz ayarı yaptırdım ama yok.lpg beyninin markası aldesa ondan olabilir mi diye şüpheleniyorum.Bakalım perşembe günü bidaha yaptırcam gaz ayarı

Temhag

0
Aracınız
Ustam merhabalar ;
Ben 3 ay önce honda 1994 1.5 ex otomatik vites aldım.Aldığıma hala bin pişmanım.Güzelim balina kasa mercedesimle sırf az yakar diye takasa girdim.Mercedes'im 3bin motordu lpg'de 59 60 kuruş ( lpg 2.65 lt ), şuan bu araç 20 tl otogaz ile 55 km ( 2.80 ) gidiyor.Yani km'de 40 kuruş yakıyor.Gidipte yaksa gam yemeyecem, ne yokuş çıkıyor ne düz gidiyor.Arabanın tüm bakımlarına 500 600 lira para harcadım.Yapılanlar ;

Bujiler orjinal değişti kabloları ile
hava filtresi yenilendi
Avans ayarı
Sübap ayarı
Karbüratör söküldü gereken contalar iğneler memeler değişti benzinle temizlendi, bakımı yapıldı yerine takıldı
Emme manifold contası değişti
LLpg şamandırası değiştirildi
Lpg kazanı değişti
Lpg Beyni Atiker sıfır fabrikasından alındı takıldı.
Gaz ayarı yapıldı ve 50 kuruş yakan araç suan 40 kuruş yakıyor.Yani ben bu çileyi 10 kuruş için çekmişim.
Benzinde harikulade giden araç lpg de hiçbir şekilde düzen tutmuyor.Hiçbir şekilde bahaneside kalmadı, vidasına kadar lpg'de değişmediğim kalmadı.Aracı teslim alırken herşey güzeldi, araba lpg'de benzinde süperdi.1 hafta geçti kendi kendine yine hantallaştı, kendi kendine düzeliyor gene tıkanıyor.Ben bu aracı anlamadım.Ben hiç boşuna para yedirmeyin ilginiz alakanız yok ise satın gitsin.
Değiştirdiğim parçalara yaptıgım bakımlara rağmen düzelmeyen bir araçtan söz ediyoruz.Siz kendi aracınızda neyi değiştiriğ değiştirmeyeceğinizi buradan bakarak yola cıkabilirsiniz

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=6641]Temhag[/MENTION] kardesim lpg enjektorlerini bir test ettir. montajda bir problem olabilir. Manifoldun nereden delindigide onemli benim daha onceki aracimda bu sorun vardi. Bazi ustalar kolayina kacip yanma odacigina uzak bir yerden delme islemini yapiyorlar.

Aracınız
Arkadaşlar geçen perşembe aracı sanayiye lpg ayarına götürdüm.Usta araban çok çiğ gaz atıyo dedi.Ateşlemesine bi baktır dedi ve bujileri açtı baktı bujilerin üstü hep yağ olmuş.Sonra gaz ayarı yaptı.Gittim bujileri takımına 30 tl verip değiştirttim.Sonra arabaya tekrar gaz ayarı yaptırdım.Şuan yakıtında ve gidişinde bi sorun kalmadı.32 lik depoyu fulledim 28 lt aldı.Şehir dışı şehir içi karışık 260 km yol yaptı kırmızı yandı halada tekleme yapmadan gidiyordu.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5847]brk_brk[/MENTION] Değer karma ise güzel, sadece şehir dışı ise yine değerler yüksek.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=5847]brk_brk[/MENTION] kardesim sorunun düzelmis. Darısı başımıza :)

Geri