93 civic gaz ayarı bozuluyor

Ad Soyad
uğurcan aslan
Aracınız
Civic EK
Arkadaşlar selamlar. 93 model civic aldım. sedan araç. ruhsatta 1.6 si diye geçiyor ama motoru 1.5 e çevirmişler 1.6 motoru yok içinde.
Neyse dostlar aracın muayenesi yeni , tüp tankı , gaz beyni distribitör felan değişmiş komple. ben aldığımda araç böyleydi. araca gaz ayarı yapıldı. gaz ayarından önce şehir içi 3,5tl yakarken gaz ayarından sonra şehir içi 2,4 tl ye felan düştü. gaz ayarından sonraki seferde bunu farkettim. ancak sonraki dolumlarda tekrar eski haline geldi. en son ki örnek şöyle. aracı şehir içi kullandım fazla dur kalk yapmadım 105km yol yapmışım 17 litre yakmış. gereğinden fazla yakıyor. tekrar aracı gaz aayrı için götürcem ancak neden gaz ayarı bozulmuş olabilir. bide araç ilk çalıştığında ısınana kadar yüksek devirde çalışıyor ısındıktan sonra devri düşüyor , ama rolantide sürekli dalgalanma yapıyor devir düşüp düşüp yükseliyo böyle. bazen stop ediyor. sebebi ne olabilir ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yeni aracınız hayırlı olsun. Normalde LPG ayarı ecuya atılır. Tekrar tekrar değişmez.
Aracı ilk çalıştırmada motor soğuk olduğu için yüksek devirde çalışması normaldir. Motor ısındıkça rölanti düşer. Rölanti dalgalanma problemini benzinde düzgün hale getirilmelidir. Boğaz kelebeği temizliği ve subap ayrı yapılabilir. Sonra LPG ayarı tekrar yapılır. Hava yakıt karışımına iyi bakılmalı. LPG enjektörleri, regülatör takip edilmeli.

Ad Soyad
uğurcan aslan
Aracınız
Civic EK
Yeni aracınız hayırlı olsun. Normalde LPG ayarı ecuya atılır. Tekrar tekrar değişmez.
Aracı ilk çalıştırmada motor soğuk olduğu için yüksek devirde çalışması normaldir. Motor ısındıkça rölanti düşer. Rölanti dalgalanma problemini benzinde düzgün hale getirilmelidir. Boğaz kelebeği temizliği ve subap ayrı yapılabilir. Sonra LPG ayarı tekrar yapılır. Hava yakıt karışımına iyi bakılmalı. LPG enjektörleri, regülatör takip edilmeli.
Teşekkürler bugün gaz ayarı yaptırdığım ustaya götüreceğim bir göstereyim bakalım o ne diyecek. Ondan sonra duruma göre yol alıcaz

Ad Soyad
uğurcan aslan
Aracınız
Civic EK
gazcıya götürdüm hocam bujilere baktır gaz gaz ayarında problem yok dedi. bujileri değiştirdim yağlanmış hep. contadan yağ alıyor yine eski haline gelir contayı değiştirmen lazım dedi. bujiler değiştikten sonra yakıt yüketimi normale döndü. ilk depoyu bitirdim şimdi ikinci kez doldurdum umarım bu şekilde bozulmadan uzun süre kullanırım

Geri