Abs Erken devreye girme

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2009 model fd6 kasa premium otomatik vites. Yokuş aşşağı inerken veya az bozuk yollarda abs çok çabuk devreye giriyor. Bu zamana kadar 10 tane abd li araç kullandım. Genelde eski lastiklerden yapar bu sorunu ama lastiklerim bayağı iyi durumda. Bu gün lastik basınçlarını kontrol ettim ön lastiğin biri 36 biri 32 idi. Acaba bu sebepten yapmış olabilir mi yoksa başka bir sorun mu var. Diskleri ve balatalarıda kontrol ettik gayet iyi durumda.

mturker

Özel Üye
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2009 model fd6 kasa premium otomatik vites. Yokuş aşşağı inerken veya az bozuk yollarda abs çok çabuk devreye giriyor. Bu zamana kadar 10 tane abd li araç kullandım. Genelde eski lastiklerden yapar bu sorunu ama lastiklerim bayağı iyi durumda. Bu gün lastik basınçlarını kontrol ettim ön lastiğin biri 36 biri 32 idi. Acaba bu sebepten yapmış olabilir mi yoksa başka bir sorun mu var. Diskleri ve balatalarıda kontrol ettik gayet iyi durumda.
Merhabalar, öncelikle lastikleriniz 205 55 16 ise yani farklı jant lastik yoksa, lastiklerin hepsine 32 bar hava basın. Araç soğuk olsun yol yapmamış olsun, en kısa mesafedeki istasyona gidin yani.
Birde öyle kullanın bakalım.

Honda madness

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009

İşin doğrusu lastiklerim 2015 tarihli. Lastikçime gösterdim aracın üzerinde 10 yıl ömrü var dedi. Bilmem ne bakanlığıda resmi açıklama yayınlamış 10 yıl diye. Sanırım resmi gazetede de yayımlanmış. Muayneden geçiyormuş. Hem dişleri çok iyi lastiğin en az yüzde 80. Her hangi bir çatlama da değil. Şimdi boşuna lastik masrafına da girmek istemiyorum beş altı bin lira. Eminmisin lastiklerden olduğuna ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İşin doğrusu lastiklerim 2015 tarihli. Lastikçime gösterdim aracın üzerinde 10 yıl ömrü var dedi. Bilmem ne bakanlığıda resmi açıklama yayınlamış 10 yıl diye. Sanırım resmi gazetede de yayımlanmış. Muayneden geçiyormuş. Hem dişleri çok iyi lastiğin en az yüzde 80. Her hangi bir çatlama da değil. Şimdi boşuna lastik masrafına da girmek istemiyorum beş altı bin lira. Eminmisin lastiklerden olduğuna ?

Benim lastikler 2016 Aralık çıkışlı ben bile korkarak sürüyorum muayeneden geçti diş derinliği 5.5 bunlar önemli değil çatlama olup olmaması da yeterli değil ortalama bı lastik 4 5 yıldan sonra sertleşir yol tutuşu zayıflar 10 yıl olayı teoride ( Michelin) belirtmiş bizim ulkemizdeki yollarda bı lastik 10 yıl gitmezz ben bile param olsun hemen değiştirim diyorum 8 yıllık lastikle gezmek ne bilim heleki yüksek hızda adamı gumletir yolla bağımızı sağlayan en önemli ekipman 4 bilemedin 5 yılda bir degistirilmeli Karar sizin tabi ben sadece uyaririm

Not muayeneye benim hanimin 2012 den kalma eski sahibinden lastikleri bile geçti ama ben can tasidigim için hemen 4 sıfır lastik aldım.Muayenede 1.6 mm ye kadar okeyliyorlar ama can garantisi vermiyorlar.Hulasa herşey muayene için değil çoluk çocuğumuz var

Aracınız

Sorunuzun cevabını söylemiş bulundunuz. Eski lastik kayar.

Ad Soyad
Abdul samed
Aracınız
Civic FD6 2009
Benim lastikler 2016 Aralık çıkışlı ben bile korkarak sürüyorum muayeneden geçti diş derinliği 5.5 bunlar önemli değil çatlama olup olmaması da yeterli değil ortalama bı lastik 4 5 yıldan sonra sertleşir yol tutuşu zayıflar 10 yıl olayı teoride ( Michelin) belirtmiş bizim ulkemizdeki yollarda bı lastik 10 yıl gitmezz ben bile param olsun hemen değiştirim diyorum 8 yıllık lastikle gezmek ne bilim heleki yüksek hızda adamı gumletir yolla bağımızı sağlayan en önemli ekipman 4 bilemedin 5 yılda bir degistirilmeli Karar sizin tabi ben sadece uyaririm

Peki senin araçta abs erken devreye giriyor mu

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaslar dunya markalarindan birinin bayisi olarak bilgilendireyim lastiklerin raf omru 5 yil arac uzerinde 5 yildir marka bagimsiz olurak.lastigin uretim hamur karisimindaki dogal kaucuk miktarina bagli olarak lastikler kullanim sartlarina gire erken yada uzun surede plastiklesir bu surecte yol tutus ve fren mesafesi zayiflar bu ucuz marka lastiklerde dogal olarak daha hizli gerceklesir lastiklerin disli olmasi sadece yamurlu havada su tahliyesinde ise yarar eski tarihli ama disli bir lastik her durumda iyi sonuc vermez muaynede 1.4 mm kadar kabul edilir ama o dis derinligindeki birlastikle asla trafige cikilmamalidir…

Geri