Açıklık yardım arkadaşlar

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] ben 20 litre aliyorum 50 tl yapiyor hic isik yanmiyor biraz ilerledikten sonra 1 dis yaniyor 10 km yaptiktan sonra kirmiziya dusuyor. Lpg sistemini aralik 2016 da taktirmistim. Yaniltmasi normal. Araci agresif kullaniyorsaniz cok yakabilir. Normalde 25 kurusun uzerine cikmamasi lazim. Subap ayari bozuk olabilir. Motordan bicak bicaga carpar gibi ses veya sıkırtı geliyor mu.

Aracınız
Lpg beynini resetlemeniz gerekebilir, Lpg tuşuna basılı tutarak bu işlem yapılabiliyor diye biliyorum. Lpg gösterge tutarsızlıgi sıfır civic eco da dahi oluyor.

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=7349]ayhanca10[/MENTION] Atiker grandda lpg anahtarina basili tuttum fakat hicbirsey olmadi. Boyle bir ozellik yok galiba.

Aracınız
Bizdeki eco fabrika çıkışlı brc kitinde lpg tuşuna 10 saniye basılı tuttuğumda sesli sinyal sonrası lpg göstergesi güncelleniyor. Her seferinde gösterge nin değiştiğine şahit oldum. Sizde musteri hizmetlerinden konu hakkında bilgi almanizda fayda var, olması gerekiyor çünkü

[MENTION=8658]Alonewolf89[/MENTION] ben 20 litre aliyorum 50 tl yapiyor hic isik yanmiyor biraz ilerledikten sonra 1 dis yaniyor 10 km yaptiktan sonra kirmiziya dusuyor. Lpg sistemini aralik 2016 da taktirmistim. Yaniltmasi normal. Araci agresif kullaniyorsaniz cok yakabilir. Normalde 25 kurusun uzerine cikmamasi lazim. Subap ayari bozuk olabilir. Motordan bicak bicaga carpar gibi ses veya sıkırtı geliyor mu.

Motordan gelen ses yok
Ancak birde ızgara sesi gibi birşey geliyor aracı aldığım kişi Türkiye yollarının bozukluğundan olabilir dedi ne kadar doğru sizce?
Arada yapmakta bu sesi

Lpg beynini resetlemeniz gerekebilir, Lpg tuşuna basılı tutarak bu işlem yapılabiliyor diye biliyorum. Lpg gösterge tutarsızlıgi sıfır civic eco da dahi oluyor.

Bu tutarsızlığa bir çözüm yok mu?
Şamandıra değişikliği filan
10 yıl doldu sadece tüp tankını değiştireceğim değiştikten sonra bu sıkıntı ortadan kalkar mı?

Aracınız
Hava ile ilgili bi durum, çözümü yok diye biliyorum. Bu arada kullanım ömrünü yitirmisse bence hiç riske girmeyin. Can taşıyorsunuz sonuçta değiştirin, aklınız rahat olsun.

Aracınız
Her ikisininde avantajları ve dezavantajları var, onceliginiz hangisi ise ona göre karar verin. Eğer simit takarsaniz yedek lastik tasiyamazsiniz, lastiği bagaja koyacağınız için ekstra yük olacak, lt hacmi ufak, avm gibi kapalı yerlere rahatlikla girebilirsiniz. Tank ise büyük lt hacmi, bagajda ekstra yük, avm gibi kontrollü girişlerde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Her ikisininde avantajları ve dezavantajları var, onceliginiz hangisi ise ona göre karar verin. Eğer simit takarsaniz yedek lastik tasiyamazsiniz, lastiği bagaja koyacağınız için ekstra yük olacak, lt hacmi ufak, avm gibi kapalı yerlere rahatlikla girebilirsiniz. Tank ise büyük lt hacmi, bagajda ekstra yük, avm gibi kontrollü girişlerde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Peki araçta ara sıra ızgara sesi gibi ses geliyor tumsekten geçerken bu neden dolayı olabilir aracı aldığım kişi Türkiye yollarından dolayı dedi ama bilginiz var mı bu konuda
Birde yag değişimi sırasında hangi yağları kullanmam gerekli ve kaç km de bir bakım aralıklarını yapmam gerekli

Geri