Civic FC5 Acil cam suyu donması

Arkaadaslar 2020 eco exe aracimin bu sabah kalktigimda silecek suyu calismiyordu. Hic ses gelmiyor. Donmus olma ihtimali yuksek. Araci aldigimdaki su duruyordu hic ekleme yapmadim. Su koymus olma ihtimalleri var mi? Simdi antifirizli su ekledim ama olan oldu tabi. Bu sorunu nasil cozerim. Hic hareket ve ses olmamasi sigorta gibi bir sey varsa onun atmis olma ihtimalini aklima getirdi. Nasil cozebiliriz bunu. Ilk bastigimda bile ses yoktu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaslar yaz kis Shellin cam sularini kullanin. Kislik olanlarinin icinde alkol mevcut ve harika bir performansi var. konsantire oldugu icin 2 kere doldurabiliyorsunuz 3 litresi 60 lira filan sanirim yazlik olanlari daha ucuz ama bu mevsimde isinize yaramayacaktir. Far yikamalarinizin ve cam fiskiyelerinizin bozulmamasi ayrica motoru yakmamak icin bu sivilari kullanmalisiniz. Imkani olanlar saf su kullanirlarsa en sagliklisi yontem odur yoksa icme suyu koyun muhakak.

Aracınız
Arkadaslar yaz kis Shellin cam sularini kullanin. Kislik olanlarinin icinde alkol mevcut ve harika bir performansi var. konsantire oldugu icin 2 kere doldurabiliyorsunuz 3 litresi 60 lira filan sanirim yazlik olanlari daha ucuz ama bu mevsimde isinize yaramayacaktir. Far yikamalarinizin ve cam fiskiyelerinizin bozulmamasi ayrica motoru yakmamak icin bu sivilari kullanmalisiniz. Imkani olanlar saf su kullanirlarsa en sagliklisi yontem odur yoksa icme suyu koyun muhakak.

Bende 5 yıldır kullanıyorum, çok memnunum. Özellikle kışın shell olacak benimkisi. Ben netten 3lt olarak alıyorum ve 1 kış yetiyordu ama bu kış yetmedi ve dün 2lt daha alıp direk attım bidona çünkü memlekete geldim ve gündüzleri bile -10 larda şuan.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Bana göre shell pahalı, fiyat olarakta performans olarakta daha uygun olan NEWMİX markasını kullanıyorum. Her türlü araç için ürünlerini 4 yıldır kullanıyorum. Şiddetle tavsiye ederim. Alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bana göre shell pahalı, fiyat olarakta performans olarakta daha uygun olan NEWMİX markasını kullanıyorum. Her türlü araç için ürünlerini 4 yıldır kullanıyorum. Şiddetle tavsiye ederim. Alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fiyat olarak yanlışınız var, piyasada en iyi kışlık cam suyu ve pahalı olanlar würth ve sonax. Shell hem bunlara yakın kalitede ürettirmekte hemde fiyatı uygundur. Hatta ürettirdiği firmada kendi isminde daha uyguna satmakta.
Kışın tam ortasında zorda kalınca cam suyu, zincir alınmaya kalkılırsa 3 katı fiyat çıkar.
Ben 20 ekimde netten 3 lt olanını çok uygun fiyata almıştım. Bilinmedik markaların, market önlerine yığılıp satılanların çoğunun derecesi gerçek olmadığı gibi boyadan ibarettir çünkü çok ucuzdur. O fiyata kaliteli cam suyu olmaz.
Önceki aracımda sonax kullandım hep ama aşırı pahalandı.
20 ekimde 3lt aldığım fiyat aşağıda.Screenshot_20220126-115227_Trendyol.jpg

Aracınız
Civic FC5 2019
Yaşadığım şehirde -15 ler v.s sıklıkla görünüyor. İlk aldığım yıl servis kışlık cam suyu koyduk gibi bir laf etti. İlk soğukta dondu. Sonraki servis ziyaretimde aman cam suyuna dokunmayın dedim. Shell den aldım kendim ekliyorum. Şükür sıkıntı olmadı. Evde dondurucuda denedim saatlerce beklettim. Süper performans.
Tek sıkıntı kullandığımda içeri gelen koku biraz ağır geliyor bana. Onuda araştırdım içinde ki alkol zararlı türden değilmiş.

Aracınız
Yaşadığım şehirde -15 ler v.s sıklıkla görünüyor. İlk aldığım yıl servis kışlık cam suyu koyduk gibi bir laf etti. İlk soğukta dondu. Sonraki servis ziyaretimde aman cam suyuna dokunmayın dedim. Shell den aldım kendim ekliyorum. Şükür sıkıntı olmadı. Evde dondurucuda denedim saatlerce beklettim. Süper performans.
Tek sıkıntı kullandığımda içeri gelen koku biraz ağır geliyor bana. Onuda araştırdım içinde ki alkol zararlı türden değilmiş.
Hocam eski opel aracımda 5 yıl sonax kullandım ama fiyatları uçtu gitti. Sonra bu araçta ara sor derken shell çıktı karşıma. 5 yıldır kullanıyorum ve kokusu hariç sonuçtan fark göremedim. Şuan tatilde bulunduğum yer -20 yi gördü ve karışım yapmama rağmen donmadı. Derecesini -25 yapayım dedim ve shell den zar zor 2 lt bulabildim çünkü şuan kaliteli olarak ne sanayide ne benzinliklerde cam suyu, zincir kalmadı.
Bundan sonra eylül gibi piyasa yokken 3 lt den 2 tane alacağım netten. Çünkü şuan 3 katı fiyat istiyorlar. Market, bakkal, yol kenarında satılan mavi boyalı ürünleri kesinlikle koymuyorum.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben de düzenli olarak shell kullanırım fakat bu sene fıskiye ucu suyun çıktığı yer donuyor fakat cam suyu deposunu kontrol ediyorum sıvı halde. Herhalde karışımı biraz fazla seyrelttim, dışarıdaki sıcaklıkta çok düşük olunca direk donuyor..

Hakan can

Özel Üye
Aracınız
Civic FD6 2008

Fd6 honda aracim silecekler yolda giderken hep su sicriyo calismadiği halde havali sekilde yolda hizli.giderken tümsekten gecerken su geliyo bunun sebebi nedir bilen varmi

Geri