Civic FC5 Acil cam suyu donması

Arkaadaslar 2020 eco exe aracimin bu sabah kalktigimda silecek suyu calismiyordu. Hic ses gelmiyor. Donmus olma ihtimali yuksek. Araci aldigimdaki su duruyordu hic ekleme yapmadim. Su koymus olma ihtimalleri var mi? Simdi antifirizli su ekledim ama olan oldu tabi. Bu sorunu nasil cozerim. Hic hareket ve ses olmamasi sigorta gibi bir sey varsa onun atmis olma ihtimalini aklima getirdi. Nasil cozebiliriz bunu. Ilk bastigimda bile ses yoktu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Su fiskiyeleri çalışmadığı zaman tekrarlamayın. Su pompası zorlamada yanabilir. Aracınız yeni olduğu için depo çözüldüğünde servise gidip ölçüm yaptırın. Cam suyunun ücretsiz yenilenmesini isteyin.
Başka bir durum ise su pompasının tesisatında bir problem vardır. Su donsa bile motor sesini hafifte olsa duymanız gerekiyor.

Geçmiş olsun. Su fiskiyeleri çalışmadığı zaman tekrarlamayın. Su pompası zorlamada yanabilir. Aracınız yeni olduğu için depo çözüldüğünde servise gidip ölçüm yaptırın. Cam suyunun ücretsiz yenilenmesini isteyin.

Tesekkur ederim hic zorlamadim zaten ilk basmamda hic calismadi zaten calisip su atmamasi gibi bir sey olmadi

Aracınız
Civic Type R
Sorun edilip servise gidilicek bir durum değil.
Uzun yol yaparsanız veya güneşin altında bekletirseniz su sıvı hale tekrar geçeceği için sık aralıklarla püskürtüp silecek suyunu 2 3 günde boşaltırsınız.
(Çok kısa zaman aralıklarında silecek suyunu kullanmayın motora çok yük binebilir)

Sorun edilip servise gidilicek bir durum değil.
Uzun yol yaparsanız veya güneşin altında bekletirseniz su sıvı hale tekrar geçeceği için sık aralıklarla püskürtüp silecek suyunu 2 3 günde boşaltırsınız.
(Çok kısa zaman aralıklarında silecek suyunu kullanmayın motora çok yük binebilir)

Sikinti olan suan calismiyor hocam donmus ya da sogortasi atmis . Servis de baya uzakta hal caresi varsa kolay sekilde cozeyim diye actim basligi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
En basidi aracı çalıştırıp biraz kullanın, kısaca motoru ısıtın, motorun sıcaklığı ile donmuş bütün su çözünecektir, çözündükten sonra kaliteli bir cam suyu ile dolum yaparsınız.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı sorunu hafta sonu bende yaşadım maalesef. Aracı aldığımdan beri hiç cam suyu koymadım. Hafta sonu antifirizli cam suyu ilave ettim ancak bir süre sonra dondu.
Araçla uzun yol yaptım, motor sıcak olmasına rağmen çözülmedi. Şu an işyerinin kapalı otoparkında, akşam çözülmüşmü göreceğiz.

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Bende bu sorunu aracı ilk aldığımda gece uzun yolda yaşamıştım hicbirsey yapmadım aksam tekrar kontrol ettim çalışıyordu camlari çokça su harcayarak temizleyip duzenli antfrizli cam suyu ekledim tekrar sorun yaşamadım hortumda su kalıyor yada kaputun üst tarafında suyun püskürtüldügü deliklerde don oluyor ayrıca bende su gelmediğinde cekmeme ragmen herhangi bir motor sesi duymamıştım su gelmediğinde motor kendini korumaya alıyor olabilir

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Diğer Markalar
Panik yapmayın, donduğu zaman motor çalışmıyor 2 kere başıma geldi güneş altına park edin, yada kapalı garajda bekletin açılınca da bütün suyu aralıklı olarak boşaltın. kaliteli antifirizli cam suyu doldurun. sonrasında keyfini çıkarın. :)

Panik yapmayın, donduğu zaman motor çalışmıyor 2 kere başıma geldi güneş altına park edin, yada kapalı garajda bekletin açılınca da bütün suyu aralıklı olarak boşaltın. kaliteli antifirizli cam suyu doldurun. sonrasında keyfini çıkarın. :)

Valla insallah oyledir hocam cok sagol o zaman biraz bekleyeyim malum havalar sogudu. Motordan hic ses gelmeyince bozuldu sandim

Geri