Civic FC5 Acil cam suyu donması

Arkaadaslar 2020 eco exe aracimin bu sabah kalktigimda silecek suyu calismiyordu. Hic ses gelmiyor. Donmus olma ihtimali yuksek. Araci aldigimdaki su duruyordu hic ekleme yapmadim. Su koymus olma ihtimalleri var mi? Simdi antifirizli su ekledim ama olan oldu tabi. Bu sorunu nasil cozerim. Hic hareket ve ses olmamasi sigorta gibi bir sey varsa onun atmis olma ihtimalini aklima getirdi. Nasil cozebiliriz bunu. Ilk bastigimda bile ses yoktu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum galiba. Bu hortum su bidonundan çıkıp sağ ön çamurluk içinden geçip oradan motor kaputunun keçesinin altına girip oradan cama doğru uzanıyor. Fakat bu boru o kadar dandik ki, bildiğiniz 5 liralık yumuşak birşey. Yani şunu anladım ki bunun donmasından kolay birşey yok. Tahminim çamurluk içinden geçerken yahut kaput üstü geçerken bir yerlerde su eski meybuzlar tarzında bir kıvama gelip orada tıkanıyor. Ama silecek kolundan püskürtmeye basınca ses geliyor. Su gelmiyor sadece
c9db6922dea9041fb2e9174478b1a3ea.jpg

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkaadaslar 2020 eco exe aracimin bu sabah kalktigimda silecek suyu calismiyordu. Hic ses gelmiyor. Donmus olma ihtimali yuksek. Araci aldigimdaki su duruyordu hic ekleme yapmadim. Su koymus olma ihtimalleri var mi? Simdi antifirizli su ekledim ama olan oldu tabi. Bu sorunu nasil cozerim. Hic hareket ve ses olmamasi sigorta gibi bir sey varsa onun atmis olma ihtimalini aklima getirdi. Nasil cozebiliriz bunu. Ilk bastigimda bile ses yoktu

Benimde bu sabah donmuş vaziyette olduğunu gördüm. cam suyu kabına izopropil döktüm 100-150 ml kadar. 2 saate çözüldü hemen

Turbey

0
Aracınız
Bu camsuyu husunda deneyim olarak en memnun kaldığım Shell'in camsuyu oldu, Shell akaryakıt istasyonlarında genelde mevcut oluyor, eskiden 10-15 lira fiyatı vardı ancak şu anda fiyatı nedir bilmiyorum, hiçbir katkı koymadan doldurduğumda donma yaşamadığım tek camsuyu buydu.

Ekli dosyayı görüntüle 263807
Bende bunu kullanıyorum sorun yasamadim

Aracınız
Civic FC5 2020
Sabah işe geldiğimde aracımı ofisin kapalı otoparkına bırakmıştım. Akşam arabaya binince cam suyunun çözülmüş olduğunu gördüm. Otopark 6 dereceydi. Dışarısı -7 idi eve gelene kadar ara ara sıkarak silecek suyu deposunu bitirdim. Opetten aldığım antifirizli cam suyunu ilave ettim.
Bakalım bu gece Ankara -14 derece olacak. Sabah ki durumu merakla bekliyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Sabah işe geldiğimde aracımı ofisin kapalı otoparkına bırakmıştım. Akşam arabaya binince cam suyunun çözülmüş olduğunu gördüm. Otopark 6 dereceydi. Dışarısı -7 idi eve gelene kadar ara ara sıkarak silecek suyu deposunu bitirdim. Opetten aldığım antifirizli cam suyunu ilave ettim.
Bakalım bu gece Ankara -14 derece olacak. Sabah ki durumu merakla bekliyorum.

Opet'in camsuyu için güzel bir test olmuş olur :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Bu camsuyu husunda deneyim olarak en memnun kaldığım Shell'in camsuyu oldu, Shell akaryakıt istasyonlarında genelde mevcut oluyor, eskiden 10-15 lira fiyatı vardı ancak şu anda fiyatı nedir bilmiyorum, hiçbir katkı koymadan doldurduğumda donma yaşamadığım tek camsuyu buydu.

Ekli dosyayı görüntüle 263807

Hocam 55 lira. 1.5 ay önce 44 liraya almıştım. 1 yıl önce 23 liraya. 5 yıldır kullanmaktayım yani arabamı aldığımdan beri cam suyu haznesine bile bununla birlikte kimsenin dikkat etmediği distile su ile fullüyorum. Benimde bugün far yıkamalarım çalışmadı bende dondu sandım sileceklere su geliyordu biraz uzun sıkınca sileceklerede gelmedi :) gene evden aldım doldurdum hazneyi kokusu çok iyi alkolü camda su kaydırıcı etkisi de yapıyor ama kim bu kadar para verebilecek bu kriz zamanında ?

Aracınız
Yıllardır yaz kış aracıma antifrizli cam suyu (mavi renkli) koyarım. Her zaman da bim ya da a101'den alırım. Kış dönemleri Aksaray'ın buz gibi gecelerinde de kullandım, gerek uzun yolda Pozantı ve Nurdağı'nda da kullandım. Ne donma olur ne başka birşey.

Bazen sabahları hava çok soğuksa püskürtünce kristallenme yapabiliyor ama cam soğuk, hava soğuk cam suyu ne yapsın.

Hatta sabahları cam yüzeyi donmuş olursa silecekleri kaldırıp hafif hafif püskürtürüm cama, buz hemen yumuşar, ve bir silecek darbesiyle açılır cam.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri