Acil konu Yağ püskürme

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba iyi bayramlar 2019 fc5 aracın gaz ve fren pedalı bölgesi yağ püskürme gibi görüntü var ama yağ yoğun kıvamlı pedalda ve zeminde görünüyor paspasda hafif yağ görüntü var yardımcı olabilecek varmı.needen olabilir IMG20230630191150.jpg

Sent from my CPH2219 using CivicTR Forum mobile app

mturker

Özel Üye
Merhaba iyi bayramlar 2019 fc5 aracın gaz ve fren pedalı bölgesi yağ püskürme gibi görüntü var ama yağ yoğun kıvamlı pedalda ve zeminde görünüyor paspasda hafif yağ görüntü var yardımcı olabilecek varmı.needen olabilir Ekli dosyayı görüntüle 271150

Merhaba geçmiş olsun.
Orasi ile net bişey diyemem ama alttan ve motorun arkasına altlara doğru ışık ile bı bakmanızı tavsiye ederim.
Ayrıca kontrol etmenizi isteyeceğim fren hidrolik ve motor yağ seviyenize bakın en yakın elinizin altında olan.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
İkisinide kontrol ettim eksiklik görünmüyor fc5 lerde direksiyon hidrolik mi elektronik mi bunun yağı olabilir mi içeriyi ( direksiyon altı direksiyon milinin olduğu yerler ) elle kontrol ettim bişi görünmüyor

mturker

Özel Üye
İkisinide kontrol ettim eksiklik görünmüyor fc5 lerde direksiyon hidrolik mi elektronik mi bunun yağı olabilir mi içeriyi ( direksiyon altı direksiyon milinin olduğu yerler ) elle kontrol ettim bişi görünmüyor

Elektronik direksiyonlar hocam,
Siz orayı elinizin erdiği kadar kökten temizlemeye çalışın arındırın iyice yağdan, takibe alın orayı, her gün yada her kullanım sonrası bı göz atın takip edin.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba hocam, yakın zamanda bakım için aracınıza bir şey yaptırdınız mı? Pedalda gıcırtı vs varsa ustalar wd40 tarzı bir sprey sıkmış olabilir. Bunun dışında o bölgede sıvı akacak bir parça yok. Hidrolikler motor bölgesinde bulunuyor.

mturker

Özel Üye
1 ay önce bakıma girdi ama o kadar süre yağlı olması zor sildik şimdi orayı birdaha yapmadı takipteyim

Yapmaz hocam, orada yağlı bı malzeme yok, belki serviste oraya bişey sıktılarsa rahatlasın diye onun akıntısı kalıntısı olmuştur. Gene siz takipde olun günlük kullanımlarda bı kontrol edin.

Geri