AFR ayarı hk.

Brc lpg mevcut arabamda.afr ayarı nedir yaptıran ve ankara da tavsiye edeceğiniz varmı.birde afr arızası nasıl olur

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Afr ayarının herhangi bir arıza kodu yoktur. Lpg ile ilgilidir. Yakıt hava karışımının her devir ve viteste en iyi şekilde olmasını sağlar. Açık döngü dahil.
> Yanlış karışım ne yapar onun hakkında fotoğraf paylaşacağım.
> Ankarada işin ehli olarak bildiğim birisi bu.
Akif Tezel > +90 532 409 0489

> Bu linkede bir bakın.

> Daha önceki benzer konuyada göz atın.

images.jpeg

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Afr ayarının herhangi bir arıza kodu yoktur. Lpg ile ilgilidir. Yakıt hava karışımının her devir ve viteste en iyi şekilde olmasını sağlar. Açık döngü dahil.
> Yanlış karışım ne yapar onun hakkında fotoğraf paylaşacağım.
> Ankarada işin ehli olarak bildiğim birisi bu.
Akif Tezel > +90 532 409 0489

> Bu linkede bir bakın.

> Daha önceki benzer konuyada göz atın.

Ekli dosyayı görüntüle 258682

Bu konuda ciddi bir kavram karmaşası mevcut. Afr zaten açık döngü ayarı, bugün piyasada afr ayarı diyerek yaptıkları işlem olması gereken yol ayarı. Açıkgöz LPG ustaları düz ayardan fazla para koparmak için afilli bir isim koyarak afr ayarı dediler.
Özençler LPG nin bu konuda detaylı videoları var.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu konuda ciddi bir kavram karmaşası mevcut. Afr zaten açık döngü ayarı, bugün piyasada afr ayarı diyerek yaptıkları işlem olması gereken yol ayarı. Açıkgöz LPG ustaları düz ayardan fazla para koparmak için afilli bir isim koyarak afr ayarı dediler.
Özençler LPG nin bu konuda detaylı videoları var.
> Evet biraz karmaşa var. Normade montaj yapan yer bunu yapıp teslim etmesi gerekiyor. Hem işi bilicen hemde uğraşmasını seveceksin.
> Ayar olarak araç sabit iken yapan var. En kolayı.
> Bayiler ise hangi araca taktılarsa firmanın o araca yaptıkları ayarı direk kopyala yapıştır yapıyorlar. Hazır temiz iş. Yine problem olursa yol ayarına çıkıyor. Yol ayarıda Afr gibi değil. Widebant sensörü takmadan çıktık. 40 km. 100-120 arası değişken hızlarda bir benzin bir lpgde süreyi doldurup hafızaya kopyalıyorlar. Fakat benim problem yinede geçmemişti. Eskiden böyle idi şimdi Afr ayarı yapmaya başladılar.
> Afr ayarı gaz ayar tablosunda yaklaşık 240 karenin uygun şekilde ayarlamasınıda sağlar. Bunun üstünde açık döngüyü görmemizi sağlar. Referans olarak aracın Stf, Ltf değerleri alınır. Birde Widebant hava yakıt karışımı ile bunlar tasdik edilir. Kapalı döngüde karışım 14.5-14.7 istenir. Açık döngüde 12.7'lere kadar düşülebilir.
> Tabiki bu ayardan önce lpgde montaj hatası olmamalı. Aracın bakımları tam subap ayarı vs. belli km. benzinde gidip yakıt haritası düzgün olmalı. Yoksa ayar boşa gider. Sıkıntılar ise devam eder.
> Zamanında bu ayar işini çok kovaladım. Sonunda muradıma erdim.

Geri