Air bag ikaz lambası

Arkadaşlar daha öncede bir sorunum olmuş ve buradan yardım istemiştim.Tekrardan bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.Aracım 2011 honda civic FD6 Kasa.Araç yaklaşık 1 senedir bende.Aracımda önceleri zaman zaman air bag ışığı uyarısı verir ve sönerdi.Ancak artık sürekli yanmaya başladı.Çok nadiren 1-2 gün yanmadığı oluyor.Arıza tespit cihazında yolcu tarafı şişirici uyarısı veriyor.Daha önce honda bazı araçları çağırmış ancak sorgulamada benim aracım çıkmıyor.Aracımıda olur olmaz her ustaya teslim etmeyi tercih etmiyorum.internette bazı forum sitelerinde soket falan yazıyor ,ancak kontrol ettiğimde sorun gözükmüyor.Aracım gebzede bildik güvenilir bir air bag ustasıda olursa gösterebilirim.ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkürler.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle şoför koltuğu altında bulunan sokete bakmanızı tavsiye ederim. Soket içindeki pinlerde gevşeme olmuş olabilir. Özellikle dişi pinlerin içi zamanla genişleme yapıyor ve bu da temassızlığa sebep oluyor. Bu kontrolü yaptıktan sonra yine de sönmüyorsa iyi bir ustaya ihtiyacınız var.

Öncelikle şoför koltuğu altında bulunan sokete bakmanızı tavsiye ederim. Soket içindeki pinlerde gevşeme olmuş olabilir. Özellikle dişi pinlerin içi zamanla genişleme yapıyor ve bu da temassızlığa sebep oluyor. Bu kontrolü yaptıktan sonra yine de sönmüyorsa iyi bir ustaya ihtiyacınız var.
Seçkin ilgin alakan için teşekkürler.Şoför koltuğu altındaki soketler ile yolcu tarafı hava yastığı arasında bir bağlantı varmı?Benim uyarı yolcu tarafından kaynaklanıyor muş.yoksa sadece ön yolcu koltuk altı soketlerine mi bakayım ?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Seçkin ilgin alakan için teşekkürler.Şoför koltuğu altındaki soketler ile yolcu tarafı hava yastığı arasında bir bağlantı varmı?Benim uyarı yolcu tarafından kaynaklanıyor muş.yoksa sadece ön yolcu koltuk altı soketlerine mi bakayım ?
Evet olabilir. Kontrol etmek de fayda var.

Geri