Airbag ariza lambasi

Aracınız
Herkese Merhaba.

2008 / executive / 1,8 otomatik civic sahibiyim. Benim karaoğlanla işe gelirken yamalı bir asvalttan geçtim ve birden airbag arıza lambası yandı.

Servise gitmeye hem üşeniyorum hemde vaktim yok. internette 'direksiyon altında ki panelden sarı başlıklı olanı çıkartıp kısa devre yaptırın' gibi yazı ve paylaşımlar buldum. Aranızda deneyen var mı?

https://youtu.be/4t4ds8ae9tM

Aracınız
bugun yine yandı önce sonra bir ara söndü bir yerde durdum tekrar çalıştırdığımda yanmadı . sonra petrolde durdum oradan çıkarken yandı yani benimle oynuyor sabrımı zorluyor bu lamba yarında muayeneye gireceğim inşallah orada yanmaz öncesinde vakit bulursam servise göstereceğim.

Ayni problem ile bende karşılaştım ,şoför koltuğu yda yanındaki koltuğun arkasında airbag icin soketler onu sok tak yap bir daha ayni hata lambasını yakmayacaktır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Elektrikçiye götürdüm arıza kodlarını sildi falan. yanmadı sonra sağ yolcu koltuğuna biri oturunca yine yandı. Sorun sağ ön koltukta . Servise uğradım öğlen arasıydı ustaları yoktu sonra getir bakalım dediler soketlerdendir. daha vakit bulamadım servise götürmeye. çok saçma bir durum koltuğa biri oturdu mu yanma başlıyor.

Aracınız
Elektrikçiye götürdüm arıza kodlarını sildi falan. yanmadı sonra sağ yolcu koltuğuna biri oturunca yine yandı. Sorun sağ ön koltukta . Servise uğradım öğlen arasıydı ustaları yoktu sonra getir bakalım dediler soketlerdendir. daha vakit bulamadım servise götürmeye. çok saçma bir durum koltuğa biri oturdu mu yanma başlıyor.

Sorunumu çözdüm Soketten miş Adıyaman a gitmiştim orada Çınar oto airbag e gittim testleri yaptılar önce söküp sonra airbagden gelen soketin basından oldugunu tespit ettiler. Şuan yanmıyor sorun ortadan kalktı. Airbaglerin çalıma mantıgınıda görmüş oldum çok basit bir yapısı var airbag sorunları için sakın fazla para vermeyin. iletim hatası dışında arıza yapacak bir devresi yok. Ve sakın sakın airbag sorununuza Direç atalım çözülür diyen ustadan uzak durun airbag e hiç bir zaman direnç atarak sorun çözemezler sadece airbag beynini kandırırlar sonra airbag patlamaya bilir veya tamamen devre dışı konulmuş olabilir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4998]ceya023[/MENTION] Geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler.

Geri