Airbag İkaz Lambası

Arkadaşlar bugün aracı çalıştırdıktan sonra airbag ikaz lambası yandı.Kontağı kapattım tekrar çalıştırdım ama her seferinden önce imid ekranda uyarı veriyor sonrada ikaz lambası kırmızı yanıyor.İnternette biraz araştırdım soketlerden kaynaklanıyor diye belirtilmiş.Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı aranızda...

Trust

0
Aracınız
Ynt: Airbag İkaz Lambası

lamba demek arıza demek bence bi servise gidin o kadar servis parası veriyoruz ..
bi sıkıntı varsa garanti den halletsinler.

Aracınız

[quote author=MehmetCan79 link=topic=878.msg16760#msg16760 date=1414413424]
Arkadaşlar bugün aracı çalıştırdıktan sonra airbag ikaz lambası yandı.Kontağı kapattım tekrar çalıştırdım ama her seferinden önce imid ekranda uyarı veriyor sonrada ikaz lambası kırmızı yanıyor.İnternette biraz araştırdım soketlerden kaynaklanıyor diye belirtilmiş.Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı aranızda...
[/quote]Can bazen koltuğun sert çekilmesi gibi etkilerden de yanabiliyor lamba. Bilgisayarı olan bir yere kontrol ettir. Bilgisayara bağlayıp söndüreceklerdir. İkinci defa yanarsa ona göre işlem yaparlar.

[quote author=Gelendostlu link=topic=878.msg16771#msg16771 date=1414423021]
Can bazen koltuğun sert çekilmesi gibi etkilerden de yanabiliyor lamba. Bilgisayarı olan bir yere kontrol ettir. Bilgisayara bağlayıp söndüreceklerdir. İkinci defa yanarsa ona göre işlem yaparlar.
[/quote]
Huseyin an abi tam da senin dedigin gibi olmus.kablolari duzeltince koltugu cekince one gelmis uyari gitti.bir kac kez calistirdim uyari vermedi sanirim gitmis.internette arastirdim bir kac kisinin basinada gelmis ayni sekilde cozulmus.benim icinde tecrube oldu.yalniz bu airbag kablolari cok ortalikta ona bir cozum uretmek gerekecek...

Aracınız

[quote author=MehmetCan79 link=topic=878.msg16780#msg16780 date=1414438604]
Huseyin an abi tam da senin dedigin gibi olmus.kablolari duzeltince koltugu cekince one gelmis uyari gitti.bir kac kez calistirdim uyari vermedi sanirim gitmis.internette arastirdim bir kac kisinin basinada gelmis ayni sekilde cozulmus.benim icinde tecrube oldu.yalniz bu airbag kablolari cok ortalikta ona bir cozum uretmek gerekecek...
[/quote] Hadi geçmiş olsun. Çözüldüğünü sevindim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kalitesizlik örneği, ulan airbag bu başka bişey değil, insan adam gibi izole eder.
ne haltıma yarayacak airbag kablosu sakla bir yere adam akıllı...

[quote author=temizyurek link=topic=878.msg16789#msg16789 date=1414445520]
Kalitesizlik örneği, ulan airbag bu başka bişey değil, insan adam gibi izole eder.
ne haltıma yarayacak airbag kablosu sakla bir yere adam akıllı...
[/quote]
Aynen. Babamin megane 2 den farki yok. Aynisi onda da olmustu

iyisiyle kötüsüyle, seviyorum civici.....

eski aracım meggy de ve lineada da vardı böyle sıkıntılar, o zaman çok batardı, ama civic te hiç rahatsız etimyor, sanırım objektif olamıyorum.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Eski bir konu ama hala guncel. Bende de airbag isigi yandi, koltugun altindaki soketlerin birisi galiba gevsemis (cocuklar koltugu hizli cekti galiba), biraz kurcalayinca ariza isigi artik yanmiyor.

Geri