Civic FB7 Aks kafası sorunu

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracımın direksiyonunu tam sağa kırdığımda sol ön tekerden takırtı şekillinde ses geliyor alt takım ustası dış Aks kafasının değişmesi gerektiğini söyledi.
Sorun burdan başlıyor çoğu yetkili servis tüm aks satılıyor deyip 7000 TL fiyat istiyor bir servisten tek Aks kafası buldum 3000 TL dedi. Manuel vites için çıkma parça bulamadım. Ankara ve istanbul dan nerdeyse sormadığım çıkmacı kalmadı
Piyasada çok fazla sayıda farklı marka yan sanayi aks kafası var 200-300 TL bandında. önerebileceğiniz orijinale yakın memnun kaldığınız bir marka var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun. Bu konudan yardım alabilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracımın direksiyonunu tam sağa kırdığımda sol ön tekerden takırtı şekillinde ses geliyor alt takım ustası dış Aks kafasının değişmesi gerektiğini söyledi.
Sorun burdan başlıyor çoğu yetkili servis tüm aks satılıyor deyip 7000 TL fiyat istiyor bir servisten tek Aks kafası buldum 3000 TL dedi. Manuel vites için çıkma parça bulamadım. Ankara ve istanbul dan nerdeyse sormadığım çıkmacı kalmadı
Piyasada çok fazla sayıda farklı marka yan sanayi aks kafası var 200-300 TL bandında. önerebileceğiniz orijinale yakın memnun kaldığınız bir marka var mı?

Bu parça pek arıza yapan bir parça değil ama zamanla boşluk yapar, eğer o tıkırtı sesi sadece direksiyonu tam kırdığınızda mevcutsa ve normal kullanımda ses yoksa bence bu şekilde gittiği yere kadar kullanın.
Değiştirmek istiyorsanızda maalesef Honda Türkiye 100 dolarlık bu parçadan bence biraz insafsız yükseklikte fiyat istiyor, Mümkünse yurtdışı sitelerinde kaliteli aks kafalarına bakıp almaya çalışın. FEBEST ve BLUEPRINT markası kalite olarak iyi yan sanayilerden sayılır, diğer MAHER gibi piyasa markalarının 200-300 liralık aks kafalarında genelde 20-30bin km.de tekrardan boşluk oluşuyor ve ses yapmaya başlıyor.
Son olarak genelde sağ-sol aks kafaları aynı ölçüde oluyor ancak otomatik ile manuellerin aks kafaları maalesef birebir aynı değil. Ayrıca aks kafasını değiştirirken mümkünse orjinal aks körüğünüz kalsın, yan sanayi körükler orjinal gibi dayanıklı değil.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Teşekkür ediyorum febestin kendi sitesinde fd6 kasalara kadar üretimi olduğunu gördüm blueprint için de aynı şekilde piyasada bulamadım Kyoto diye bi marka var ama hiç yorum bulamadım bilgi sahibi olan varsa sevinirim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkür ediyorum febestin kendi sitesinde fd6 kasalara kadar üretimi olduğunu gördüm blueprint için de aynı şekilde piyasada bulamadım Kyoto diye bi marka var ama hiç yorum bulamadım bilgi sahibi olan varsa sevinirim

FEBEST'in FB7 otomatikler için dış aks kafası mevcut, hatta linki de buydu,

Kyoto markası da tayland veya taiwan gibi o bölgenin bir yan sanayi ürünü olarak biliyorum ama net bir bilgim yok.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam benim sağ ön aks kafasında da direksiyonu tam sağ yapınca tıkırtı sesi geliyor
Daha önce başka mekanik parçalarda yan sanayi ürünler başımı ağrıttığı için son demine kadar binip orijinal taktıracağım mecburen servisten

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Valla mekanik parçalarda emin ol yan sanayiye verdiğin para ile orijinali alırsın
Habire bozulur durur illet ettirir
Harcadığın zaman da cabası
Türkiye de bu tür işlemlerde servise mahkumuz
Honda sağolsun orijinal parçası kendinden başka yerde bulunmadığı için gebe kalıyoruz kendilerine

Aracınız
Civic FB7 2012
Valla mekanik parçalarda emin ol yan sanayiye verdiğin para ile orijinali alırsın
Habire bozulur durur illet ettirir
Harcadığın zaman da cabası
Türkiye de bu tür işlemlerde servise mahkumuz
Honda sağolsun orijinal parçası kendinden başka yerde bulunmadığı için gebe kalıyoruz kendilerine

Aslında bizim yan sanayi tedarik konusunda çerçeveyi geniş tutsalar alternatif kaliteli ürünler getirseler hem servise mahkum olmayız hem de sıkıntılı parçalardan uzak kalırız piyasada ne febest satan ne de blueprint satan bir yer bulamadım bilin varsa çok makbule geçer gerçekten

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Su yedek parça fiyatlarındaki servis tutumundan dolayı arabamdan soğumaya başladım piyasada orijinal ürün bulunmamasınada anlam veremiyorum. Türkiye’de civic çok fazla satılan bir model.

Geri