Civic FB7 Aks kafası sorunu

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracımın direksiyonunu tam sağa kırdığımda sol ön tekerden takırtı şekillinde ses geliyor alt takım ustası dış Aks kafasının değişmesi gerektiğini söyledi.
Sorun burdan başlıyor çoğu yetkili servis tüm aks satılıyor deyip 7000 TL fiyat istiyor bir servisten tek Aks kafası buldum 3000 TL dedi. Manuel vites için çıkma parça bulamadım. Ankara ve istanbul dan nerdeyse sormadığım çıkmacı kalmadı
Piyasada çok fazla sayıda farklı marka yan sanayi aks kafası var 200-300 TL bandında. önerebileceğiniz orijinale yakın memnun kaldığınız bir marka var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Su yedek parça fiyatlarındaki servis tutumundan dolayı arabamdan soğumaya başladım piyasada orijinal ürün bulunmamasınada anlam veremiyorum. Türkiye’de civic çok fazla satılan bir model.
Yaşadığımız bu durum maalesef Honda fabrikasını ülkemizde olmasının bir dezavantajı.
Resmi ithalatçı Honda Türkiye olarak Fabrika'nın kendisi olduğu için Türkiye için ayrılan parça kotasını tekellerinde tutuyorlar.
Parçayı normal bir fiyata verselerde tamam diyeceğiz ancak sanki araçlar pek arıza yapmıyor diye acısını çıkarmak için 3 liralık parçayı 10 liraya satıyorlar ?
Şu hortum parçası Amerika'da 17 dolarken (136 TL) bizde 350 lira, oradan hesabı yapın :(
Ben dolar daha düşükken FD6 için birçok parçayı Amazon.com'dan uygun fiyatlara temin edebiliyordum, şu anda kur fiyatları ve kargo ile birlikte servisle aynıya geliyor maalesef.

Geri