Civic FC5 Akü bitmesi sorunu

2020 model eco executive aracım start tuşuna bastığım zaman çalışmadı. 3 senede akünün bitmesi normal mi? Ne tarz bir akü almalıyım fiyatı nedir ankarada nereyi önerirsiniz tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye
2020 model eco executive aracım start tuşuna bastığım zaman çalışmadı. 3 senede akünün bitmesi normal mi? Ne tarz bir akü almalıyım fiyatı nedir ankarada nereyi önerirsiniz tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum

Merhaba akunun bittiğine eminmisiniz ekrandaki ışıklar seri yanıp sönmesi lazım ?
Ayrıca kumandayı start dusuna bastirip deneyin belki kumanda pili bitmiştir.
Şayet akunuzde bittiyse start stoplu araçlara uyumlu akü almanız lazım vartayi öneririm. Dar akü olacak.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Garanti den değişim yaptırın.....Maalesef eski akü kalitesi yok....Ayrıca araçlarımızdaki elektriksel donanım artması da akünün bitmesini ölmesini hızlandırıyor....Fabrikasyon 12 V 55/60 A olması gerekli artık aküler.Neden bunu yapmazlar anlam veremiyorum...iyi günler.

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Aracınız
Bizim fb7 kasalarda 2 senede bile biten oluyor artık. Fc5 kasada akü yeri nasıl bilmiyorum ama fb7 kasada 55A dan fazlası sığmıyor yuvaya.

Ankarada Ankamall-Yenimahalle köprü karşısında mutlu aku bayi Mustafa Saatci var. Yıllardır ben oradan değişim yapıyorum.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Bizim fb7 kasalarda 2 senede bile biten oluyor artık. Fc5 kasada akü yeri nasıl bilmiyorum ama fb7 kasada 55A dan fazlası sığmıyor yuvaya.

Ankarada Ankamall-Yenimahalle köprü karşısında mutlu aku bayi Mustafa Saatci var. Yıllardır ben oradan değişim yapıyorum.

SM-A235F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fc5 ile Fb7 nin akü boyu,yatağı hepsi aynı....
Fabrikasyon 12 V 45/47 A... maalesef...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Garanti den değişim yaptırın.....Maalesef eski akü kalitesi yok....Ayrıca araçlarımızdaki elektriksel donanım artması da akünün bitmesini ölmesini hızlandırıyor....Fabrikasyon 12 V 55/60 A olması gerekli artık aküler.Neden bunu yapmazlar anlam veremiyorum...iyi günler.

FE1 kasa ile 60 Ah aküye geçiş yapmışlar hocam. Önceki kasalarda 47 Ah akü kullanılıyordu ve araç sık kullanılmıyorsa kısa zamanda ömrü bitiyordu. FE1 kasada akü kapasitesi gayet yeterli olmuş.

Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018

3 yılda bitmesi normal değil aslında, araba konusunda biraz tecrübem var ama honda ilk aracım fc5

mturker

Özel Üye
3 yılda bitmesi normal değil aslında, araba konusunda biraz tecrübem var ama honda ilk aracım fc5
Araçla alakası yok hocam aküler tamamen garanti yıl içerisi kadar randuman vermekte artık, 3-5 yılı aşan şans işi olmuş oluyor. Ve 55 dar akü fc5 kasalar için malesef küçük en azından 60 olmalıydı.
Garantili ise aracınız servisle bi görüşün
Ama şu var araca extra birşey bagladiysaniz tesisat aydınlatma vs gibi oda etki etmiştir.
Garanti dışı olur o zamanda.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
FE1 kasa ile 60 Ah aküye geçiş yapmışlar hocam. Önceki kasalarda 47 Ah akü kullanılıyordu ve araç sık kullanılmıyorsa kısa zamanda ömrü bitiyordu. FE1 kasada akü kapasitesi gayet yeterli olmuş.
Sonunda dediğimi/doğruyu yapmış honda. Teşekkürler bilgi için...

Geri