AKÜ meselesi

FB7 veya FC5 farketmiyor...

Fabrika çıkışı Mutlu 42Amper akü ile geliyor.
Piyasada bulunmadığı için 45 amper takıp devam ediyoruz.

Bazı markalar 55 Amper akü çıkardı. Ben bir defa aldım, sonra o aracı sattım. Sonucu bilmiyorum.

Bu gün bir yerde resmini Eklediğim akü yü buldum. 60 amper dar dik ters kutup.

Böyle bir ürün kullanan oldu mu?
Tavsiye ediyorum diyebilen var mi?

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20221210_151819.jpg
    20221210_151819.jpg
    114.7 KB · Görüntüleme: 55

mturker

Özel Üye

Bazı markalar 55 Amper akü çıkardı. Ben bir defa aldım, sonra o aracı sattım. Sonucu bilmiyorum.

Teşekkürler
Merhaba Yiğit akü bende alicaktim mutluya göre biraz pahalı geldi alacağım zaman bana yani bütçeme uymadı alamadım.
Ayrıca fc5 ise aradiniz ters kutup başı değil yanlış akü almayın.
60 Amp güzel olur dandik bı akü değil mutluya göre daha sağlam mutlu bozdu kendini çünkü.

Honda madness

Aracınız

Teşekkürler
Ben attığınız yiğit 60lık aküyü taktırmıştım. Bir yıl sonra LPG beyni kaynaklı sorun oldu. Ama sorunu bulana kadar önce bujileri değiştirdik sonra aküyü değiştirdik. Ama sorun bunlardan değilmiş tabi. Arada gitti bizim aküde. Fakat akücü akünün bittiğini söylemişti. O yüzden değiştirmiştim. Doğru yalan artık. Yükleme testi yapıp bana gösterdi değerleri filan ama arabaya ilgili olsak da elektrik değiliz tabi belki ayak üstü kandırdı bizi. Ya da gerçekten aküde sorun vardı. Bir yıllık süreçte yiğit aküden hiç sorun yaşamamıştım.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
yiğit akü tam 2 senede ömrünü tamamladı kendi aracımda. 1 ay önce mutlu 55 aldım onu taktım. valla piyasadaki birçok kaliteli aküyü denedim ortalama 2-3 sene gidiyor hangisini alırsanız alın. bu arada ufak bir not 2006 sonraki civiclerin hiçbiri ters kutup değil bilginiz olsun. yanlış akü almayın eger netten alacaksanız

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Teşekkürler
Hocam 45 A mı ? 55 A mı ? Sorusunun cevabı çok fark etmez ..Önemli olan aracın üzerinde fabrikasyon takılan (42A ) Akü den düşük olmaması....Gerisi maliyet hesabına girer..Her üründe olduğu gibi sıfır alınan ürün işi şans işidir...Aldığın akünün şekli önemli yerine cuk oturması da önemlidir...Zarar görmemesi açısından...

Önceki aracım Fb7 idi...42 A bulamadığım için 55A yada 60A İnci akü takmıştım...ve hiç bir sorun yaşamamıştım...3 yıl binip satmıştım Fb7 yi..

Benim kendi düşüncemdir Akü sıralamam
1.Varta
2.İnci
3.Mutlu

Karar sizin saygılar..

Son düzenleme:
Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Artık her yerde yazar oldum ama benim için durum böyle.

En iyi akü, garanti süresi en uzun aküdür. Piyasada çoğu 2 yıl, ben Mart ayında Rocket almıştım garantisi 3 yılmış. Sorun olursa birebir değişiriz dediler. Daha önce Varta almıştım 2 yıl doldu 1 ay sonra tamamen bitmişti akü. Artık markaya önem vermiyorum ben, sonuçta 2 yıl dolunca hepsi çöp.

Aracınız

En iyi akü, garanti süresi en uzun aküdür. Piyasada çoğu 2 yıl, ben Mart ayında Rocket almıştım garantisi 3 yılmış. Sorun olursa birebir değişiriz dediler. Daha önce Varta almıştım 2 yıl doldu 1 ay sonra tamamen bitmişti akü. Artık markaya önem vermiyorum ben, sonuçta 2 yıl dolunca hepsi çöp.
Ben de sizin gibi düşünüyorum şuan üstünde varta var. Eğer bunun ömrü de 2 yıl civarı giderse garanti süresi uzun olan roketi tercih edeceğim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Hocam akü nün ömrü 4/5/6 yıl ...Sizin ki nasıl 2 yılda bitti anlamadım...Bu işte Bi sorun var, Yada aldığınız akü de sorun varmış....??? Yada araçta kaçak felan mı vardı ??? 2 yılda akünün bitmesi çok ilginç gerçekten.....

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam 45 A mı ? 55 A mı ? Sorusunun cevabı çok fark etmez ..Önemli olan aracın üzerinde fabrikasyon takılan (42A ) Akü den düşük olmaması....Gerisi maliyet hesabına girer..Her üründe olduğu gibi sıfır alınan ürün işi şans işidir...Aldığın akünün şekli önemli yerine cuk oturması da önemlidir...Zarar görmemesi açısından...

Önceki aracım Fb7 idi...42 A bulamadığım için 55A yada 60A İnci akü takmıştım...ve hiç bir sorun yaşamamıştım...3 yıl binip satmıştım Fb7 yi..

Benim kendi düşüncemdir Akü sıralamam
1.Varta
2.İnci
3.Mutlu

Karar sizin saygılar..

Başka bir konuyu da söylemek istiyorum yeni aldığımız Akümülatör (Akü) lerin 4/5/6 yıl civarında ömrü olması NORMAL sayılır...

Eğer bir akü 2/3 yılda bitiyor ise ;
1.Raf ömrünü tamamlamış aküyü size satmışlar demektir, ÜRETİM tarihine mutlaka bakınız. Bekleme süresi dolmuş akü çabuk biter/bozulur/yüke dayanmaz.
2.Garanti yi kesinlikle aldığınız gün işletiniz.
3.Diğer sebepler ise aracınız fazla şarj ediyor,aracınız fazla akım çekiyor,aracınızda küçük/büyük kaçak akım söz konusu,Aracınızın marş motoru fazla akım çekiyor vs.

Bu konulara dikkat ederseniz en azından maddi olarak canınız yanmaz..Tabi sıfır ürün biraz şans işi malesef....Saygılar

Son düzenleme:
Geri