İlk önce başıma gelen olayla başlayayım:
Cumartesi acil olarak bir yere gitmem gerekti, aracın başına geldim ama kumandayda kapıları açamadım. Kapıdan anahtarla açtım, kontağı çevirdim haliyle çalışmadı. Büyük ihtimalle iç aydınlatmaları açık unutmuşuz. (En son çocuk inmişti)

Sonuç olarak akü bitmiş

3 seçenek var.
1. Akü takviye kablosu ile herhangi bir araçtan takviye (etrafta kimse yok)
2. Aküyü söküp ,gidip benzerini alıp kendim değiştireceğim.
3. Yetkili yada yetkisiz servis.

Gittim bir tanıdık buldum aracını ve takviye kablosu sordum ama aracı dışarda ve zaten kablosuda yokmuş.

Aracın başına geri geldim, acilde işim var. Karşıdan bir adam geliyor bir elinde takviye kablosu, diğer elinde akü. (Bildiğin ak sakallı dede benim için) Böyle bir problem yaşarken takviye kablosu ve akü ile birisine rastlama ihtimali nedir acaba? Adam o civardaki uzun süre yatan bir araca servise gelmiş. Aldım takviye yaptım ve akü aramaya başladım.

Şimdi asıl konu tarafına gelelim:
İzmir Balçova'da Mutlu akü aradım, istediğim dar akü yoktu.
İnci akü baktım, ismi var kendisi yok. Dar akü olarak 45Ah Eveready önerdiler. Eski olduğundan şüphelendim. Fiyat 250 TL.
Mecburen 45 Ah Varta aldım. Liste fiyatı 320 TL civarıydı, daha uygun fiyata aldım.
Şimdilik problem yok ama 55-60 Ah alsam daha iyiydi, önümüzdeki maçlara bakacağız artık.

Herkese hayırlı günler dilerim yurt dışında yaşıyorum ( Polonya ) soğuk memleket sabah akü bitmiş sanırım alarmı kesmiyor'du kimsede yok rice edip kablo ile calıştırayım işe gitmem lazım acil olduğu için aküyü cıkartıp evde şarz etmek yerine bi aparat varmıdır acaba yerinde şoklasa aküyü calışsa araba kusura bakmayın cahilim bu konularda simdiden herkese cok teşekkürler

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Herkese hayırlı günler dilerim yurt dışında yaşıyorum ( Polonya ) soğuk memleket sabah akü bitmiş sanırım alarmı kesmiyor'du kimsede yok rice edip kablo ile calıştırayım işe gitmem lazım acil olduğu için aküyü cıkartıp evde şarz etmek yerine bi aparat varmıdır acaba yerinde şoklasa aküyü calışsa araba kusura bakmayın cahilim bu konularda simdiden herkese cok teşekkürler

Linkteki cihaz gibi bir şey mi diyorsunuz? [MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam işe yarar mı?

https://urun.gittigidiyor.com/otomo...rj-cihazi-redresor-12-volt-10-amper-325226054

https://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/einhell-cc-bc-5-aku-sarj-cihazi-12v-318466475

Merhaba hocam. Aradığınız cihaz akü booster olarak geçmekte. Bu cihazı evde şarjlı tutarsınız. Soğuk kaynaklı (bu durum akünün anlık çektiği akımın soğukta etkin reel değeri vermemesi. Sanırım cne veya cna değeri olarak geçiyor) bu durumu yaşıyorsunuz. Bu ürünü temin ederseniz rahatlık yaşarsınız. Marş öncesi aküye bağlayıp marş aldıktan sonra sökerseniz. Üzerinde göstergesi de mevcut. Görsel sadece bir örnek teknik detayları araştırarak işinize yarar bir şey bulabilirsiniz.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] [MENTION=5178]devilone56[/MENTION]1519749929230.jpg

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hayırlı olsun akünüz.. Ankarada nerden aldınız bu aküyü bu fiyata benim de ihtiyacım olacak. tek marşta çalışan aracım bugün 3 gündür çalışmayınca ve 3 derece havada 3. marşda çalıştı zoruma gitti.

Mutlu'nun 55Ah'lık aküsünü 190 tl'ye taktırdım arkadaşlar, sizce fiyatı normal mi? Marşta uzama sesi vardı, şükür o sorun kalktı direk :)

Hayırlı olsun akünüz.. Ankarada nerden aldınız bu aküyü bu fiyata 190 tlye? benim de ihtiyacım olacak. tek marşta çalışan aracım bugün 3 gündür çalışmayınca ve 3 derece havada 3. marşda çalıştı zoruma gitti.

Hayırlı olsun akünüz.. Ankarada nerden aldınız bu aküyü bu fiyata 190 tlye? benim de ihtiyacım olacak. tek marşta çalışan aracım bugün 3 gündür çalışmayınca ve 3 derece havada 3. marşda çalıştı zoruma gitti.

Aküyü Ankara’dan almadım ki :(

Fb7 Akü

Bulundugunuz şehir ankara yazınca Ankara dan aldınız sandım.. Nerden aldığınızı yazmamışsınız ama. Amacım nereden aldığınızı öğrenmekti.

Uzun yol yaptığımda genelde kırıkkale üzerinden denk geliyor (çorum-samsun olunca), Aküyüde kırıkkale oto sanayide ismini şu anda hatırlamadığım bir akücüden aldım. Ankarada birkaç yere sormuştum 240 demişlerdi, kırıkkalede geçen yazın yakıt aldıktan sonra bi arkadaşa uğramak için otosanayiye gitmiştim, akücü görünce acaba burda fiyat nasıldır diye sordum, adamda 160 dedi direk, bende süper alayım hemen diyince elimde yok eylülde anca gelir dedi. Bende eylülde uğrar alırım nasıl olsa sürekli uzun yola çıkıyorum dedim, satıcı da ok demişti, eylülde gidince adam tabiki hatırlamadı eylülde direk 200 dedi bende pazarlıkla 190a taktırdım çıktım. Açıkçası olay bayağı tuhaf benim açımdan da

Geçen ay aldım,
Mutlu 55 Amper - 250 TL
harika ürün şiddetle tavsiye ederim.

Geri