Civic FC5 RS Akü

Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese iyi akşamlar. Fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum. Aracım 2018 RS. Tam 26.000 km.de. 3 gün önce sabah aracım çalışmadı. Akü bitmiş. Servisi aradığımda getirin aküyü şarj edelim dediler. Şaka yapıyorlar zannettim. İşlerimin yoğunluğundan bugüne kadar diğer aracımı kullandım. Bu sabah servise gittiğimde söylediklerinin şaka olmadığını anladım. Aracın aküsünü 9-10 saat şarja bağlayacaklarmış, ondan sonra makine rapor verecekmiş değişime gerek olup olmadığıyla ilgili... Hangi çağda yaşıyoruz, akü şarjı da nedir dedim, değiştirin olsun bitsin. Prosedür böyle işliyormuş, başka türlü değişim yapılması imkansızmış (garantiden). Ben de ücreti karşılığı aküyü değiştirttim...Haklarını yemiyim şimdi abi belki şarj tutar falan da demediler değil...Şarj tutsa ne olur 3 gün sonra gene biter dedim. Durum budur dostlar.

Aracınız
Civic FC5 2017
Herkese iyi akşamlar. Fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum. Aracım 2018 RS. Tam 26.000 km.de. 3 gün önce sabah aracım çalışmadı. Akü bitmiş. Servisi aradığımda getirin aküyü şarj edelim dediler. Şaka yapıyorlar zannettim. İşlerimin yoğunluğundan bugüne kadar diğer aracımı kullandım. Bu sabah servise gittiğimde söylediklerinin şaka olmadığını anladım. Aracın aküsünü 9-10 saat şarja bağlayacaklarmış, ondan sonra makine rapor verecekmiş değişime gerek olup olmadığıyla ilgili... Hangi çağda yaşıyoruz, akü şarjı da nedir dedim, değiştirin olsun bitsin. Prosedür böyle işliyormuş, başka türlü değişim yapılması imkansızmış (garantiden). Ben de ücreti karşılığı aküyü değiştirttim...Haklarını yemiyim şimdi abi belki şarj tutar falan da demediler değil...Şarj tutsa ne olur 3 gün sonra gene biter dedim. Durum budur dostlar.
Eyw paylaşım için eskı Akkuyu alsaydın yine şarj ettırseydın fazla mal göz çıkarmaz ama evde sıcak ortamda tutman gerek hocam

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu akü neye göre bitiyor ben anlamıyorum.

Aracım 2017 model 50.000 km de her gün sabah akşam kullandığım bir araç. Daha tık demedi. Fabrikasyon üzerinde çıkan akü hala

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu akü neye göre bitiyor ben anlamıyorum.

Aracım 2017 model 50.000 km de her gün sabah akşam kullandığım bir araç. Daha tık demedi. Fabrikasyon üzerinde çıkan akü hala
Fabrikadan çıkan aküler sağlam ve uzun ömürlü oluyor. Sonradan aynı marka aküyü aldığınızda aynısı olmuyor. Genel manada kalite düşüklüğü var. Erken bitme sebepleri: kısa mesafe kullanım, kışın aracın yatması, yeterince şarj olamama, elektrik kaçağı olması, ek elektronik tesisatlar, akü ile ilgili problemler (şarj olamaması, çatlama vs.)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2017
Farı elle kapattıktan sonra far sensörünün ne anlamı kalıyor. Bi far yüzünden erken bitecekseden bitsin.
Araba calısmıyor alternatör calısmıyor sen farı elle kapama sonra akü bitmesin yok öle bir sey bu senın dediğin benzin gaz almadan arabanın gitmesini istemekle aynı.
Far sensörü hava kararınca devreye girer.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Farı manuel kapatınca arabayı kumandadan açınca yada eve giderken yolu aydınlatmıyor sanırım hep otoda olduğu için dikkat etmedim. O kadar ince düşünüp bize sunduğu güzel özelliklerden vazgeçmek saçma bence arabayı aldığımdan beri far kolunu ellemedim ?

Aracınız
Civic FC5 2017
Farı manuel kapatınca arabayı kumandadan açınca yada eve giderken yolu aydınlatmıyor sanırım hep otoda olduğu için dikkat etmedim. O kadar ince düşünüp bize sunduğu güzel özelliklerden vazgeçmek saçma bence arabayı aldığımdan beri far kolunu ellemedim
Gerek dısı konumlarda kapanmalı bu ozellık tam bir akü düşmanı solıyeyim...

Özellik Ler gerekli durumlarda kullanılmalı . Ona bakarsan aracta klıma var o zaman 7 24 klima mı açalım

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Gerek dısı konumlarda kapanmalı bu ozellık tam bir akü düşmanı solıyeyim...

Özellik Ler gerekli durumlarda kullanılmalı . Ona bakarsan aracta klıma var o zaman 7 24 klima mı açalım

Valla hocam benim klimam 7/24 açık . Sigara kullanmadıgim icin camlar hep kapalıdir. Klima otomatiktedir hep. Bineceğim zaman aracın içi sıcaksa soğutur soguksa ısıtır. Aracımla seyahat ederken böyle daha çok keyif alıyorum. Ne kadar yaktığı ya da yakacağı umrumda bile değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri