Civic EK Aldım alalı uğraşıyorum

Aracınız
Honda CRV
Öncelikle herkese merhabalar aracım 1999 model civic ies aracımın rölantisinde sürekli dalgalanma ve ilk çalıştırmada stop etme sorunu var subap ayarı, map sensörü, gaz kelebeği temizliği yaptırdım ancak sorun çözülmedi yardımcı olabilek varsa şimdiden teşekkür ederim.IMG-20191121-WA0074.jpeg

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Genel olarak yapılması gerekenleri yapmışsınız. Ek olarak ateşleme sisteminiz nasıl? Buji, buji kablosu ve distribütör tek tek bakılmalı. Aynı kasa başka aracın sağlam distribütörünü takıp deneme yaparak problem çözümüne gidilebilir.
> Lpg var ise, gaz ayarı, regülatör, termostat, basınç, enjektörler kontrol edilmeli.
> Rolanti motoruda bozuk olabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2012
Kardesim rölanti ayar vidasi var orayla hiç ugrastin mi? Senin gibi bir arkadaştan aynı sorun vardı vidayı 1 tur actim rolontisi çok güzel olmuştu. Ve işin acı tarafı kaç ustaya gösterdim hiç biri duzeltemedi diye isyan etti ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kardesim rölanti ayar vidasi var orayla hiç ugrastin mi? Senin gibi bir arkadaştan aynı sorun vardı vidayı 1 tur actim rolontisi çok güzel olmuştu. Ve işin acı tarafı kaç ustaya gösterdim hiç biri duzeltemedi diye isyan etti
Güzel bir noktaya parmak bastınız. Evet eski araçlarda böyle bir müdahele yapılabilir..

Aracınız
Civic FB7 2015
Bu videoya bir göz atın isterseniz.Hava kontrol valfi diye geçiyor(rölanti düzenleyici) yukardaki mesajlarda söylemişler zaten.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
İsmim Ziya Mardin'de görev yapıyorum devlet memuruyum aracı bir nevi uğraş hobi için aldım ve seviyorumda bu arabayı bahsettiğiniz ateşleme sistemini kontrol ettim hatta bujiler iyi durumda olmasına rağmen iridyum bujilerle değiştirdim. Bende rölanti motorundan şüphelendim ancak ustaya gösterdiğimde rölanti motorunun sağlam olduğunu söyledi. Hatta ECU yu sıfırlamayıda denedik beraber ama tüple alakalı bir işlem yapmadık çünkü benzinde de aynı sıkıntıyı yaşıyorum ve yardımcı olmak isteyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Genel olarak yapılması gerekenleri yapmışsınız. Ek olarak ateşleme sisteminiz nasıl? Buji, buji kablosu ve distribütör tek tek bakılmalı. Aynı kasa başka aracın sağlam distribütörünü takıp deneme yaparak problem çözümüne gidilebilir.
> Lpg var ise, gaz ayarı, regülatör, termostat, basınç, enjektörler kontrol edilmeli.
> Rolanti motoruda bozuk olabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İsmim Ziya Mardin'de görev yapıyorum devlet memuruyum aracı bir nevi uğraş hobi için aldım ve seviyorumda bu arabayı bahsettiğiniz ateşleme sistemini kontrol ettim hatta bujiler iyi durumda olmasına rağmen iridyum bujilerle değiştirdim. Bende rölanti motorundan şüphelendim ancak ustaya gösterdiğimde rölanti motorunun sağlam olduğunu söyledi. Hatta ECU yu sıfırlamayıda denedik beraber ama tüple alakalı bir işlem yapmadık çünkü benzinde de aynı sıkıntıyı yaşıyorum ve yardımcı olmak isteyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim

> Evet hocam tam bir Honda seversiniz. (y)
> Yukarıda bahsedilen rolanti düzenleyiciyi bir denemek lazım.
> Ek olarak emme monifolduna sensörlerden sonra beklenmedik yerden hava girişi var isede rolanti sapıtabilir.

Aracınız
Honda CRV
Anladım teşekkür ederim bakıp sonucu iletirim iyi akşamlar
> Evet hocam tam bir Honda seversiniz. (y)
> Yukarıda bahsedilen rolanti düzenleyiciyi bir denemek lazım.
> Ek olarak emme monifolduna sensörlerden sonra beklenmedik yerden hava girişi var isede rolanti sapıtabilir.

Aracınız
Honda CRV
Bahsettiğin vida tam olarak nerde hiç rast gelmedim de ve teşekkür ederim.
Kardesim rölanti ayar vidasi var orayla hiç ugrastin mi? Senin gibi bir arkadaştan aynı sorun vardı vidayı 1 tur actim rolontisi çok güzel olmuştu. Ve işin acı tarafı kaç ustaya gösterdim hiç biri duzeltemedi diye isyan etti

Geri