Aliexpress'ten alisveris yapmak

Aracınız
Civic FB7 2014
Selamlar,

Aliexpress'ten hic alisveris yapmadim. Aracim icin bazi ufak tefek modifikasyon parcalari satin almak istiyorum (katlanir ayna, yarasa ayna kapagi, kapi esigi, bagaj esigi, direksiyon kilifi, jant stickerlari, vs. vs.) bircogunuzun forum mesajlarinda hep aliexpress uzerinden paylasilan linkler gordum.
Konu ile ilgili bilgi almak istiyorum. Suan aliveris limiti nedir? ne kadar surede geliyor? onerir misiniz yoksa dolar euro karsiligi olarak buradan da ayni fiyata mi geliyor? eskiden cok iyiydi duyuyordum ancak vergiye tabi oluyormus ve doviz ile pek bir farki yok sanirim.
Aydinlatirsaniz sevinirim, cok tesekkurler.

Oguz6

0
Aracınız
Hocam şuan alışveriş biraz sıkıntı 5 TL link ürün almıştım geçen gün geldi 16 TL vergi ödedim minimum rakam buymuş ayriyeten kargo süresi de artık çok uzadı her ürün gümrükte bekliyor ve kontrol edilip vergi çıkarılıyor

Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam şuan alışveriş biraz sıkıntı 5 TL link ürün almıştım geçen gün geldi 16 TL vergi ödedim minimum rakam buymuş ayriyeten kargo süresi de artık çok uzadı her ürün gümrükte bekliyor ve kontrol edilip vergi çıkarılıyor
5 TL'lik urun icin 16 TL vergi inanilmaz bir rakam. Devlet ureticinin 3 katini vergiden aliyor demek oluyor. bunun bir standardi filan yok mu sabit olarak her urune 16tl mi aliyorlar.
bir de toplu urun aldigimda her biri icin mi bu 16TL'yi odeyecegim? 6 farkli 1 dolarlik urun alsam hemen hemen 100 TL sirf vergi oluyor degil mi dogru anliyorum?

Oguz6

0
Aracınız
Hayır hocam belli bir standart yok minimum 16 TL mesala 100 TL lik bir ürün aldınız onada 16tl. Olabilir tamamen sizin şansınıza ve gümrük memuruna bagli

Aracınız
Civic FC5 2018
5 TL'lik urun icin 16 TL vergi inanilmaz bir rakam. Devlet ureticinin 3 katini vergiden aliyor demek oluyor. bunun bir standardi filan yok mu sabit olarak her urune 16tl mi aliyorlar.
bir de toplu urun aldigimda her biri icin mi bu 16TL'yi odeyecegim? 6 farkli 1 dolarlik urun alsam hemen hemen 100 TL sirf vergi oluyor degil mi dogru anliyorum?

Hocam 16TL diye belirttiğinin tamamı vergi değil 8-10 tl gümrüğe sunma ücreti falan sabit gerisi %20 vergi geliyor trt bandrolü falan gerekmiyorsa bunu göze alarak sip geçebilirsiniz.

350Tl lik ürüne 46Tl toplam odeme yaptım. Fakat aldığınız ürünleri tek satıcıdan alırsanız ve ürünlerin ücretini düşük yazarsa örneğin 10dolar oda 80Tl civarı olur memur yerse 16 vergi 10 küsür sunum ücreti falan 30Tl ye gelir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam 16TL diye belirttiğinin tamamı vergi değil 8-10 tl gümrüğe sunma ücreti falan sabit gerisi %20 vergi geliyor trt bandrolü falan gerekmiyorsa bunu göze alarak sip geçebilirsiniz.

350Tl lik ürüne 46Tl toplam odeme yaptım. Fakat aldığınız ürünleri tek satıcıdan alırsanız ve ürünlerin ücretini düşük yazarsa örneğin 10dolar oda 80Tl civarı olur memur yerse 16 vergi 10 küsür sunum ücreti falan 30Tl ye gelir.
alinan urunlerin faturalari dusukten kestirilebiliyor mu? hic alisveris yapmadim ben hic.
bir de aliexpress ve alibaba var ikisi farkli iki site degil mi? honda yedek parca, aksesuar vs. icin hangisini onerirsiniz?

Oguz6

0
Aracınız
aliexpress den aldım ben diğeri toptan satış diye biliyorum ama tam emin değilim aliexpress deki satıcılar zaten düşük gösteriyor ama gümrük memuruna bağlı fiyatın düşük olduğuna karar verip kendi kafasına göre vergi isteyebilir yada sizden kredi kartı ekstresi isteyebilir ancak genelde elektronik ürünler için bu uygulamayı yapıyorlar aksesuar da pek problem olmuyor özetle ne kadar vergi ödeyeceğiniz şans

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Aldığınız ürünün satıcısıyla irtibata geçip faturayı düşük göstermesini isteyebilirsiniz. Mutlaka ürün elinize ulaşmadığında ücret iadesi yapıp yapmadığını da öğrenin.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Son güncellemeler sonrası benim son 3 siparişim gelmedi bile. Kimi ürünlerde vergisi dahil bile makul fiyat olabiliyor. (Vergi hesabı da ayrı konu). Çok arayıp bulamadığım ucuz ürünlerde ya tutarsa diye sipariş ediyorum bazen ama güvenmiyorum.

Geri