Civic FD6 Aliexpressten FD6 Double Teyp Aldım

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba Arkadaşlar bilgi amaçlı paylaşım yapıyorum,

Yurt içinde 1600-1800 tl olarak satılan hatta arkadaşım ikinci elini 1300 tl ye sattığı double teybi Aliexpresten 750 tl(kargo dahil) + 300 tl gümrük vergisi ile almış bulunmaktayım. 750 tl ye gelen mala 300 tl vergi ödemekte ayrı bi iş orasına girmek istemiyorum. Alma sürecinide anlatayım. İnternetten sipariş verdim ürün sorunsuz geldi fakat ürünün üzerinde aldığım fiyat ve ürünün bilgisi olmadığı için gümrüğe takıldı. Gümrüğe takıldı denilince akla sürekli kötü şey gelsede korkmayın. Kargo no ile PTT den takip edin ve Başakşehir Uluslararası PİM de 3-4 gün kaldıysa takılmıs demektir. PTT size evrak gönderiyormus ben beklemedim ürününüzün ne olduğuna dair ve kredi kartı extresi istiyolar. ben extre, aliexpresten sipariş ekranını çekip gittim. gördüler ve ürünü baktılar vergi koyup hemen teslim ettiler.

alacak arkadaşlara bilgi olsun. Ürünü alırken üreticiye yazıda yazabilirsiniz. Ürün içeriği ve fiyatı olan bir yazı koyun kargo üzerine diye.

ekranı monte ettirdiğimde de resim atarım

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-09-25 at 11.56.13.jpeg
    WhatsApp Image 2019-09-25 at 11.56.13.jpeg
    129.5 KB · Görüntüleme: 170

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hayırlı olsun :)
Aliexpress gibi platformlar sayesinde yurtdışında uyguna satılan birçok elektronik ürünü ne kadar pahalıya aldığımızı öğreniyoruz :)

Uzun süredir kendime fiyat/performansı iyi bir telefon bakıyorum, Xiaomi mi 9T almayı düşünüyordum ancak meraktan aliexpress fiyatına bakıp 270 dolar yani 1500 tl civarı fiyatı görünce vazgeçtim :(
Aynı telefonu 3200e almak üzereydim çünkü :(
Tabi bu farkta vergilerin payı çok fazla ancak aynı ürüne 2 katı fiyat vermek biranda rahatsız etti ve vazgeçtim :(

Aracınız
Civic FD6 2010
Araç üretme, üretmiş kadar kazan. Elektronik üretme, üretmiş kadar kazan. Güzel iş. Neyse konu dışına çıkmayayım, vergiye rağmen güzel fiyat. Kabul edilebilir.
Montajdan sonra fotoğraf-video görebilirsek güzel olur. Hayırlı olsun.

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba Arkadaşlar bilgi amaçlı paylaşım yapıyorum,

Yurt içinde 1600-1800 tl olarak satılan hatta arkadaşım ikinci elini 1300 tl ye sattığı double teybi Aliexpresten 750 tl(kargo dahil) + 300 tl gümrük vergisi ile almış bulunmaktayım. 750 tl ye gelen mala 300 tl vergi ödemekte ayrı bi iş orasına girmek istemiyorum. Alma sürecinide anlatayım. İnternetten sipariş verdim ürün sorunsuz geldi fakat ürünün üzerinde aldığım fiyat ve ürünün bilgisi olmadığı için gümrüğe takıldı. Gümrüğe takıldı denilince akla sürekli kötü şey gelsede korkmayın. Kargo no ile PTT den takip edin ve Başakşehir Uluslararası PİM de 3-4 gün kaldıysa takılmıs demektir. PTT size evrak gönderiyormus ben beklemedim ürününüzün ne olduğuna dair ve kredi kartı extresi istiyolar. ben extre, aliexpresten sipariş ekranını çekip gittim. gördüler ve ürünü baktılar vergi koyup hemen teslim ettiler.

alacak arkadaşlara bilgi olsun. Ürünü alırken üreticiye yazıda yazabilirsiniz. Ürün içeriği ve fiyatı olan bir yazı koyun kargo üzerine diye.

ekranı monte ettirdiğimde de resim atarım
Paylaşımınız ve detaylı açıklamalarınız için teşekkür ederim. Faydalı bir içerik olmuş... ☺️??

Hayırlı olsun...

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Gümrük vergisi olmasa harika fiyat.
TRT bandrol vergisini de aldılar mı?

Aracınız
Civic FD6 2010
Hayırlı olsun :)
Aliexpress gibi platformlar sayesinde yurtdışında uyguna satılan birçok elektronik ürünü ne kadar pahalıya aldığımızı öğreniyoruz :)

Uzun süredir kendime fiyat/performansı iyi bir telefon bakıyorum, Xiaomi mi 9T almayı düşünüyordum ancak meraktan aliexpress fiyatına bakıp 270 dolar yani 1500 tl civarı fiyatı görünce vazgeçtim :(
Aynı telefonu 3200e almak üzereydim çünkü :(
Tabi bu farkta vergilerin payı çok fazla ancak aynı ürüne 2 katı fiyat vermek biranda rahatsız etti ve vazgeçtim :(

Hocam, yurtdışı cihazlar var Mi9T. İmei çakabiliyorsun. Sorunsuz çalışıyor. 2100₺ civarında. Bilgin olsun.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FD6 2008
Araç üretme, üretmiş kadar kazan. Elektronik üretme, üretmiş kadar kazan. Güzel iş. Neyse konu dışına çıkmayayım, vergiye rağmen güzel fiyat. Kabul edilebilir.
Montajdan sonra fotoğraf-video görebilirsek güzel olur. Hayırlı olsun.
montaj yapar yapmaz ilk işim o olacak(y)

Aracınız
Civic FD6 2010
300 tl nin içinde bütün vergiler dahil
Hocam, fiyatı düşük yazdırabilirsiniz. $20 yazarlar ürünün fiyatına vergilendirmeden biraz kurtarırsin. Ama ptt yakalarsa ürünü ödersin veya iade edersin.

Java Software Developer
Araştırmacı ve yeniliklere açık biri.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam, yurtdışı cihazlar var Mi9T. İmei çakabiliyorsun. Sorunsuz çalışıyor. 2100₺ civarında. Bilgin olsun.
Tavsiye için teşekkürler hocam :) Bahsettiğiniz telefonları biliyorum, hatta birçok tanıdığım bu şekilde telefon kullanıyor :)
Meraktan geçenlerde bir arkadaşın uyguna aldım dediği cihazın IMEIsine baktık ve kayıtlarda "Pos Cihazı" çıktı :ROFLMAO:
En son Meclis'te kabul edilen Kanun'da IMEIsi değiştirilmiş cihazların artık tespitinin yapılacağı ve 1 yıl içinde kapatılacağına dair bir madde mevcuttu.Tahminimce şu anda yönetmeliği ve altyapısı oluşturuluyor.
Bir telefonu ortalama 3-4 yıl kullanırım, bu açıdan olası kapanma riski ile uğraşmamak adına distribütör garantili cihaz bakıyorum :unsure:

Geri