Anahtarliklarinizi merak ediyorum :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Anahtarliklarinizi merak ediyorum :)

İçinde emek bulunan her şey çok değerlidir, konu buraya gelmişken teachers71 ve avansis hocalarım ince düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederiz, ellerinize sağlık ;)

Trust

0
Aracınız

[quote author=teachers71 link=topic=360.msg5216#msg5216 date=1401827948]
ismail bey aşağıdaki linki inceleyin isterseniz. işinize yarar. soğuk plastik ve soğuk silikon. 2 karışımı var. karıştırıyorsunuz son derece akışkan ama oda sıcaklığında 30 dk gibi bekleyince bildiğiniz kauçuk tarzı lastik oluyor. silikon olanıda aynı şekilde. genelde sanatçılar ve ince detay kalıbı çıkarılması gereken yerlerde çok işe yarıyor.
http://www.sanatmalzemeleri.com/urun_10008_smooth-on_Smooth-On%20Hobi%20Kal%C4%B1p%20Yap%C4%B1m%C4%B1%20ve%20D%C3%B6k%C3%BCm%20Seti.html
büyük kaptaki kalıp çıkarmak için kullanılıyor. ben 100 dereceye kadar ısıttım en ufak bozulma yapmadı. üstünde lehim teli erittim mesela. çakmak ateşine bile dayandı. çok enteresan bi malzeme. sizin gibi işi ufak detay çıkarmak olan yerlerde kullanılabilir.
[/quote]bu dişcilerin kalıp aldıgı malzemeye yakın herhalde hocam dogrumu?

Yaşasın tapatalk!

Trust

0
Aracınız

[quote author=NoFeaR link=topic=360.msg5217#msg5217 date=1401828118]
İçinde emek bulunan her şey çok değerlidir, konu buraya gelmişken teachers71 ve avansis hocalarım ince düşüncelerinizden dolayı teşekkür ederiz, ellerinize sağlık ;)
[/quote]ne demek turgut hocam sizinde hakkınız var..bize böyle seviyeli ve güzel bir ortama vesile oldunuz

Yaşasın tapatalk!

değil abi. o amaçla kullanılırmı bilemem. ama çok enteresan bi malzeme. mesela bi yerde kabartma bi desen var. yada yüzüğünün desenini çıkaracaksınız. üstüne bu kalıp malzemesini döküyorsunuz. 30 dk sonra en ince detaylarına kadar çıkıyor. sonra o yüzeye aynı firmanın yine soğuk silikonunu döküyorsunuz yine oda sıcaklığında 30 dakikada donuyor. bildiğin silikon oluyor. silikonu istediğin renkte renklendirebiliyorsun ama kalıp lastiği mavi renk oluyor. sizin meslekte işinize yararmı bilmiyorum ben 110 derece fırına atıp 1 saat beklettim. en ufak bozulma erime vs yapmadı. kauçuk tarzında lastik ama çakmak ateşine bile dayandı.yanmadı.. o yüzden kalıba altın yada gümüş eritebilirmisiniz bilmiyorum. olursa işinizi kolaylaştırır. ben bunca yıldır teknik gelişmeleri takip ederim böyle bir malzemeyle daha önce karşılaşmadım. smooton firması genelde medikal silikon ve film efektleri için silikon malzeme üreten bi amerikan firması.

Emeğinize sağlık güzel olmuş ,yelpaze genişletilebilir se dahada güzel şeyler çıkarırsınız diye düşünüyorum tebrikler

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

elinize emeğinize sağlık hocam gelişmeleri merakla takip ediyorum :eek:k:

eray

0

[quote author=avansis link=topic=360.msg5207#msg5207 date=1401827145]
unyjujah.jpg

14 ayar hasoglu has altın varmı daha degerli maden yeryüzünde

Yaşasın tapatalk!
[/quote]
vavavay... :clap:

Trust

0
Aracınız
Anahtarliklarinizi merak ediyorum :)

[quote author=teachers71 link=topic=360.msg5223#msg5223 date=1401828781]
değil abi. o amaçla kullanılırmı bilemem. ama çok enteresan bi malzeme. mesela bi yerde kabartma bi desen var. yada yüzüğünün desenini çıkaracaksınız. üstüne bu kalıp malzemesini döküyorsunuz. 30 dk sonra en ince detaylarına kadar çıkıyor. sonra o yüzeye aynı firmanın yine soğuk silikonunu döküyorsunuz yine oda sıcaklığında 30 dakikada donuyor. bildiğin silikon oluyor. silikonu istediğin renkte renklendirebiliyorsun ama kalıp lastiği mavi renk oluyor. sizin meslekte işinize yararmı bilmiyorum ben 110 derece fırına atıp 1 saat beklettim. en ufak bozulma erime vs yapmadı. kauçuk tarzında lastik ama çakmak ateşine bile dayandı.yanmadı.. o yüzden kalıba altın yada gümüş eritebilirmisiniz bilmiyorum. olursa işinizi kolaylaştırır. ben bunca yıldır teknik gelişmeleri takip ederim böyle bir malzemeyle daha önce karşılaşmadım. smooton firması genelde medikal silikon ve film efektleri için silikon malzeme üreten bi amerikan firması.
[/quote]hocam biz bu tarz kalıplar kullanıyoruz bu mum bölümunde taş dizen arkadaşlarımızın kullandıgı macun bu dişçilerin kullandıgından zaten bitmek üzere sizin tavsiye ettigimizi alıp birde onu deneyecegim;)
uqeze5ed.jpg

Yaşasın tapatalk!

Aracınız

e4y4e6ub.jpg
adam gibi adamin imzasi anahtarligim

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eray

0

[quote author=Attila Khan link=topic=360.msg4059#msg4059 date=1399322343]
Bende Honda marmara nın verdigi metal kazulet anahtarlık var bazen sağ dizime çarpıyor kısa olmasına rağmen sizdekiler daha kullanisli görünüyor en azindan ses yapmaz sarsıntıda. Bu arada meslek uçakla mi ilgili ? :+1:
[/quote]
bende de var aynısından bazen ceviz ve fındık kırmaya yarıyor :++: Ama herzaman cebimde hissetdiğim için bu güne kadar ne zaman aradıysam buldum..kaybolmaz kolaykolay :kiki: .duv.

Geri