Anahtarsiz çaliştirma..

bugün araba çalışır vaziyette ve ben içindeyken anahtarı arkadaşa verdim. arabayla baya uzaklaştım, hiçbirşey olmadı. ben anahtar olmayınca stop eder diye bekliyordum yada bilmediğim başka bişey var.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bugün araba çalışır vaziyette ve ben içindeyken anahtarı arkadaşa verdim. arabayla baya uzaklaştım, hiçbirşey olmadı. ben anahtar olmayınca stop eder diye bekliyordum yada bilmediğim başka bişey var.

Ben de araba çalışır vaziyette iken anahtarda cebimdeyken arabadan indim, apartmana girdim, asansöre bindim, eve çıktım, evde işim hallettim, geldim hala daha araba çalışıyordu. Normalde böyle bir şey yapmazdım ama arabada ailem vardı ve klima sistemi de açıktı. o anda benimde aklıma geldi. demek ki bu araba anahtar araba içindeyken bir kere çalıştımı anahtar içinden çıkınca da çalışmaya devam ediyor.

Ben anahtar arabadan 1,5 metre veya daha fazla uzaklaştırıldığında çalışmamasını beklerdim.

Ben de araba çalışır vaziyette iken anahtarda cebimdeyken arabadan indim, apartmana girdim, asansöre bindim, eve çıktım, evde işim hallettim, geldim hala daha araba çalışıyordu. Normalde böyle bir şey yapmazdım ama arabada ailem vardı ve klima sistemi de açıktı. o anda benimde aklıma geldi. demek ki bu araba anahtar araba içindeyken bir kere çalıştımı anahtar içinden çıkınca da çalışmaya devam ediyor.

Ben anahtar arabadan 1,5 metre veya daha fazla uzaklaştırıldığında çalışmamasını beklerdim.
aynen bende araba stop eder diye düşündüm ama olmadı. arabayı alan gider bu şekilde.

Oguz6

0
Aracınız
Toyota da böyle idi aracimi arkadaşıma vermişdim çalışır halde iken anahtar bende kalmıştı aradım istop etme sakın diye geldi anahtarı aldi

Aracınız
Motor dediğiniz gibi durdurana kadar durmuyor. Ama anahtar uzakta diye ekranda uyarı da veriyor bildiğim kadarıyla. Gördüğünüz anda geri dönüp anahtarı almalısınız. Ender olabilecek bir olay. Çünkü anahtar içeride mi dışarıda mı anlayabiliyor makine. Yani kapıyı açıp anahtarı ya da çantanızı kaldırımda bırakırsanız mesela motor çalışmaz. Anahtarı kabine sokmanız lazım. Çalışır vaziyette anahtar sizin cepte, siz dışarıda, arkadaşa verirseniz de uyarı çıkıyor. Anahtarı bagaja koyarsanız da sesli uyarı 4 kısa dıt veriyor.

Aracınız
Aracımı satin aldığımda teslim eden danışman arkadaş arabayı anlattığında "calinmaya karsi araç anahtardan uzaklaştığında kendiliğinden stop eder, gitmez" demişti. Ben daha hiç denemedim. Ama calisir vaziyette arabadan indiğimde kadran ekranda anahtar algilanamadi uyarısı veriyor.

Honda Civic FC5 ECO Executive Otomatik

Aracımı satin aldığımda teslim eden danışman arkadaş arabayı anlattığında "calinmaya karsi araç anahtardan uzaklaştığında kendiliğinden stop eder, gitmez" demişti. Ben daha hiç denemedim. Ama calisir vaziyette arabadan indiğimde kadran ekranda anahtar algilanamadi uyarısı veriyor.

Honda Civic FC5 ECO Executive Otomatik
vaktin olduğunda sende deneme yaparsan sevinirim. belki bizim atladığımız bişey var.

Aracınız
508 de aynı durum başımıza geldi araç aynen çalışmaya devam ediyor aksine kapatmaya çalıştığınızda anahtar yok kapatmak istediğine emin misşn diyor.

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri