Civic FC5 Anahtarsiz giriş hakkinda

Aracınız
Arkadaşlar merhaba,
2018 aracımda normal şartlarda araçtan inip kapıyı kapatinca tek sesli sinyal veriyor, araçtan yaklasik 10 mt uzaklasinca 2. Sesli sinyali verip kapılar kilitleniyor, bu olması gereken

Ancak bazi durumlarda araçtan inip kapıyı kapatinca kesik kesik 8 -10 sesli ikaz veriyor (di di di di seklinde) ve kapılar kilitlenmiyor. Sebebini bir türlü anlayamadım,
O yüzden bende sürekli bir tedirginlik oluyor, özellikle gurultulu yerlerde park edince acaba kapılar kilitlenmedi mi diye donup tekrar kilitleme ihtiyaci duruyorum.
Bu sorunu yaşayan var mi aranızda,

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar merhaba,
2018 aracımda normal şartlarda araçtan inip kapıyı kapatinca tek sesli sinyal veriyor, araçtan yaklasik 10 mt uzaklasinca 2. Sesli sinyali verip kapılar kilitleniyor, bu olması gereken

Ancak bazi durumlarda araçtan inip kapıyı kapatinca kesik kesik 8 -10 sesli ikaz veriyor (di di di di seklinde) ve kapılar kilitlenmiyor. Sebebini bir türlü anlayamadım,
O yüzden bende sürekli bir tedirginlik oluyor, özellikle gurultulu yerlerde park edince acaba kapılar kilitlenmedi mi diye donup tekrar kilitleme ihtiyaci duruyorum.
Anahtarın yanında sinyal bozucu (telefon gibi) cihazlar varsa araç anahtardan gelecek sinyali algılayamıyabiliyor.
Anahtarınızı ayrı bir cebe koyarsanız sorun olmaz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aynen bendede öyle oluyo ben kapiyi acip bi daha örtüyorum bende çozemedim. Ama arkadasin dedigi gibi telefondan olabilir

VIA_A3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Olabilir hocam ama her zaman bir cebimde telefon diğer cebimde anahtar olur, yan yana hiç taşımam, ona rağmen bazen oluyor bazen olmuyor

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam annem bazen yanlışlıkla N modunda arabayı durdurup parka almadan araçtan çıkınca, dediğimiz dıdıdıdıt sesi geliyordu. P moduna alıp kontağı II konumuma getirip kapatınca düzeliyordu. Belki böyle bir problem olabilir

Aracınız
Civic FC5 2019
hocam eğer araçtan indikten sonra bir kapıyı veya bagaj kapağını açık bırakıp anahtarla araçtan uzaklaşırsanız araç anahtarı görmüyor ve anahtarla bağlantı kuramıyor. siz yaklaşıp aracı kapattıktan sonra ise üzerinizdeki anahtarı algılıyor fakat şöfor veya ön sürücü kapısına dokunmadığınız sürece dıdıddıdıdit şeklinde aracın içerisinde birinin kalmış olma ihtimaline karşı aracı kilitlemeyerek sizi uyarıyor. içeride kimsenin olmadığından eminseniz anahtardan manuel kapatabilirsiniz.
ikincisi araç kapıları uzın süre açık kalırsa da aracı kilitliyor fakat aynaları katlamıyor. bu durumda ön kapılardan birini açıp kapatmanız ve arabadan uzaklaşmanız halinde araç ve aynalar otomatik kapanır. inşallah anlatabilmisimdir.
çorba olmamıştır umarım.
Arkadaşlar merhaba,

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Üstte hocamın belirttiği gibi aracın tüm kapıları kapandığı esnada araç kumandası çekim alanının içerisinde olmalı. Bazen ben kapatıp giderken eşim kapıyı daha yeni kapatmak üzere oluyor ve kapandığı esnada anahtar uzakta olduğu için kilitleme yapmadığını belirtmek amacıyla kesik kesik ötüyor. Artık alıştım kapılar kapanmadan araçtan uzaklaşmıyorum. Ayrıca araç çalışırken de araçtan çıkınca kilitlemez ve yine aynı uyarı sesini duyarsınız.

Aracınız
Cevaplar icin teşekkürler, aslında soylediklerinizin hemen hepsine dikkat ediyorum ama tam bir sebep bulamadım, onerilen sebeplerden biri muhtemelen ancak surekli yapmadigi için de emin olamıyorum:)
Alışmaya çalışıyorum bakalim

Aracınız
Civic FD6 2010
Üstad kapılardan birisi açık olduğu için olabilir. Tam kapanmadigi için olabilir. Vitesi p dışında bir konumda bırakırsanız da olabilir belki. Ben aracımı yeni aldığım zaman yedek anahtarı çantaya çantayı da bagaja koymuştum. Ne kapı kilitleniyor ne de bagaj kapağı kapanıyordu. Kendiliğinden açılıyor tekrardan.

Geri