Anahtarsız kapı açma problemi

ASE

0
Aracınız
Exe de kapının dış kolundaki düğmeye basarak kapıların açılmasını sağlayan sistem bende otomatik çalışıyor. Düğmeye hiç basmadan kapıyı çekince geliyor. Bende de el alışkanlığı var kapıyı kilitleyince bi el atıp kapandı mı diye bakarım hep. Dün 3 - 4 defa denedim ancak neden o düğmeye basmadan açıldığını anlamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Aracınız
Exe de kapının dış kolundaki düğmeye basarak kapıların açılmasını sağlayan sistem bende otomatik çalışıyor. Düğmeye hiç basmadan kapıyı çekince geliyor. Bende de el alışkanlığı var kapıyı kilitleyince bi el atıp kapandı mı diye bakarım hep. Dün 3 - 4 defa denedim ancak neden o düğmeye basmadan açıldığını anlamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Anahtarsız giriş özelliği elinizi kapı koluna attığınız anda kapıların açılması ve kapıları kapı üzerindeki düğmeye basarak kilitlenerek çalışır. kilitlemek için düğmeye bastığınızda 2 saniye vaktiniz vardır kapı kolunu çekerek kilitlenip kilitlenmediğini kontrol edebilmeniz için. yani kilit düğmesini basıp hemen ardından kapı kolunu çekerseniz kontrol edebilirsiniz.

ASE

0
Aracınız
yani aslında acarken değil kapalımı diye kontrol ederken basmam gerekiyor o tuşa değil mi.

ASE

0
Aracınız
Anahtarsız giriş özelliği elinizi kapı koluna attığınız anda kapıların açılması ve kapıları kapı üzerindeki düğmeye basarak kilitlenerek çalışır. kilitlemek için düğmeye bastığınızda 2 saniye vaktiniz vardır kapı kolunu çekerek kilitlenip kilitlenmediğini kontrol edebilmeniz için. yani kilit düğmesini basıp hemen ardından kapı kolunu çekerseniz kontrol edebilirsiniz.

Yardımın için teşekkür ederim. Bayide yanlış öğretiyorlar demekk ki. Orada önce tuşa bas sonra çek dediler (kapının açılması için). Hatta az önce aradım yine aynısını dediler ve olmazsa servise getirin dediler. Bu forumdaki bilgiler keşke bayidekilerde de olsa.

Bende de var exe... kilitleme işi siyah dugme ile yapiliyok kapi acmak icin elini kapi koluna atman yeter...

Ben kilitledikten sonra arka kapidan kontrol ediyorum... ????

En garantili bu yontem...

33CZD33 Executive
...Tengri Biz Menen...

Hocam arabadan çıkınca 1 2 metre uzaklaş kapatmaya bas kontrol etme veya bir kez kontrol et ikincide tekrar açıyor sistemi

SM-G900FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ASE

0
Aracınız
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Bir sorum daha olacak bugün farkettim. Benim araç otomatik vites ve normalde subaru da vites üzerindeki mandalı sıkmadan vites değişimi yapılmıyordu. Tüm araçları bilmiyorum ama bugün ışıklarda dururken yeşil yandı ve ben elimi direksiyona alayım derken vites topuzuna hafif bir şiddette çarptı elim ve vites N' ye geçti bi daha vites değiştim. Sonra park halinde de denedim mandalı sıkmadan da çok rahat bir şekilde vites atıyor. Bu normal mi bilemedim. Normalse o mandalı niye koymuşlar? Diğer otomatikleri de cok bilmediğim için size sorayım istedim.

Aracınız
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Bir sorum daha olacak bugün farkettim. Benim araç otomatik vites ve normalde subaru da vites üzerindeki mandalı sıkmadan vites değişimi yapılmıyordu. Tüm araçları bilmiyorum ama bugün ışıklarda dururken yeşil yandı ve ben elimi direksiyona alayım derken vites topuzuna hafif bir şiddette çarptı elim ve vites N' ye geçti bi daha vites değiştim. Sonra park halinde de denedim mandalı sıkmadan da çok rahat bir şekilde vites atıyor. Bu normal mi bilemedim. Normalse o mandalı niye koymuşlar? Diğer otomatikleri de cok bilmediğim için size sorayım istedim.

Bu normal bir durum. Aracı N den D ye yada D den N ye mandalsız alabilirsiniz.

Evet normal olani bu sekilde.... sadece N ye gecersin yada D ye gecersin digerlerine istesen de geçmez mandali cekmen gerekli

33CZD33 Executive
...Tengri Biz Menen...

ASE

0
Aracınız
Trafikte D' den R' ye denemedim hiç ama. Sağa çekip baktım tum viteslere geçiyor mandalsız. O yüzden acaba sürüş anında da böyle mi diye şüpheye düştüm. Ben D-S-L arası mandalsız geçer diye biliyordum o yüzden şaşırdım

Geri