!!!ANKET!!! Otomatik mi? Manuel mi?

Otomatik mi? Manuel mi?

• Kullanılan toplam oy
    81
Aracınız
Civic FC5 2017
Konunun hiçbir yerinde son yıllar gibi bir ibare yok. Tamamen genele yönelik açılmış bir konu. Konu başlığını ve içeriğini tekrar okumanızı tavsiye ederim
yok öle yazmıyor da su an acıldıği için son dönemleri baz alınmış gibi algılanıyor

bundan on sene önce acılsaydı bu konu o zaman da manuel in kazanma şansı yuksek olurdu

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Otomatik vites konforlu ve güvenli bir sürüş keyfi yaşatıyor. Özellikle yoğun trafikte. Debriyaj derdiniz vites değiştirme derdiniz yok. Sadece yola odaklaniyorsunuz. Gaza ne kadar basarsanız araç o kadar tepki veriyor. Manuel vitese göre biraz performans kaybı var ama artılarını göz önünde bulunduracak olursak otomatik daha cazip diyebilirim. ;)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Otomatik; özellikle tork konvertörlü olanlarda gaza basmadan arabanın ilerlemesi sıkışık trafikte ve park ederken büyük konfor sağlıyor. Onun haricinde çift kavramalılar en çok sevdiğim otomatik tipi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Modele göre değişir bence. 1.6 lar için otomatik makul. Zaten bir performans beklentisi yok. Araç manuel olsa eziyete dönüşür. Ancak 1.5 için kesinlikle manuel. Benim için araba ulaşım vasitasindan ziyade bir tutku. Bu sebeple manuel tercih ediyorum. Gücü elinizin altında hissediyorsunuz. Otomatik te cvt ne isterse o. Ikisini de kullandım (1.5 cvt/manuel). Tamamen farklı araçlar. Manüel candır. Gerisi oyuncak.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sıklıkla sürüş yaptığım sıkışık yoğun trafik şartlarından ve genellikle kısa mesafe şehir içi sürüşler yaptığımdan dolayı otomatik vites kullansamda gönlüm her zaman manuel vitesten yana o yüzden otomatik vitesli otomobile sahip olduğum halde manuel vites olarak oy verdim, çünki otomatik vitesi de manuel gibi kullanmaya çalışarak manuel vites gibi verim almaya çalışan birisiyim belki de kullandığım Civic te en çabuk yıpranan parçalar paddle shift kulakçıkları olacak.

Uzakdoğu markalarının otomatik şanzımanları genel olarak sorunsuzdur, Toyota, Subaru, Mitsubishi, Kia ve Hyundai, Suzuki yada Honda gibi markalar dışında bir başka marka olsaydı kesinlikle otomatik şanzımanlı bir otomobil sahibi olmak istemezdim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim hiç manuel aracım olmadı. Sonra bir gün şirket aracı olarak i20 verdiler manuel. Yani İstanbul trafiğinde iyi ki de olmamış dedim. Otomatik aracıma binince ne kadar yorduğunu farkederdim manuelin. 6 ay kullandım.

Bunun dışında tabi manuel bence ayrı bir kullanım tarzı sunuyor. Araç kullandığını hissettiriyor. Nasıl desem hani bilgisayar kullanırken klavyede yazarsın, ekrana bakıp fareyi oynatırsın ya onun gibi bir şey, bir aksiyon var ve bu beyni çalıştırıyor. Otomatik daha bi tembelleştiriyor sanki bizi?

Aracınız
Civic FC5 2017
Modele göre değişir bence. 1.6 lar için otomatik makul. Zaten bir performans beklentisi yok. Araç manuel olsa eziyete dönüşür. Ancak 1.5 için kesinlikle manuel. Benim için araba ulaşım vasitasindan ziyade bir tutku. Bu sebeple manuel tercih ediyorum. Gücü elinizin altında hissediyorsunuz. Otomatik te cvt ne isterse o. Ikisini de kullandım (1.5 cvt/manuel). Tamamen farklı araçlar. Manüel candır. Gerisi oyuncak.
tork aynı Dior da bayır yukarı cvt yı geciyor manuel 125 manuel gidişi zayıf değil

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri