Antifriz belası seçimi

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar araci yeninaldim icerisindeki antiriz eski hatta hafif pasli, araştırdım kadari ile , silikatsiz antifiriz kullanin demis honda, castrol radicool sf aldim silikatsiz ancak kirmizi organik, bu isleri yapan üretim müdürü akrabam ile görüştüğümde castrol sf antifirizin iyi oldugunu koymamda sakinca olmadigini soyledi castrol sf için hatta teknik verilerinede bakti, ancak kafam rahat olsun diye soruyorum fd6da castrol sf kullanan varmi,

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kırmızı antifrizler bu araca uygun değil diye biliyorum.
Bu aracın antifriz rengi mavi, yeşil veya turkuaz tarzı renge sahip olması lazım.
Ayrıca 2020 model araçta antifrizin bu şekilde paslı olmaması lazım, fabrika dolum antifrizinin ömrü normalde ortalama 10 yıldır.

Aracınız
Civic FC5 2020
Renginin onemli olduğunu düşünmüyorum, icerik onemli inorganik antifirizler daha ucuz oldugu için bazi ureticiler k
Trafindan kullanilmis, bakalim illa castrol sf kullanan vardir aramizda

Aracınız
Civic FC5 2020
Doil mavi koyabilirsiniz

Rengini mavi olarak seçme çalışın ama önemli olan inorganik olması bilindik markaları kullanmanızı tavsiye ederim Total rixenberg motul gibi konsantre ise su ekleyin değilse hazırsa asla su eklemeyin

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar araci yeninaldim icerisindeki antiriz eski hatta hafif pasli, araştırdım kadari ile , silikatsiz antifiriz kullanin demis honda, castrol radicool sf aldim silikatsiz ancak kirmizi organik, bu isleri yapan üretim müdürü akrabam ile görüştüğümde castrol sf antifirizin iyi oldugunu koymamda sakinca olmadigini soyledi castrol sf için hatta teknik verilerinede bakti, ancak kafam rahat olsun diye soruyorum fd6da castrol sf kullanan varmi,
Aynen önemli olan inorganik olup silikatsiz olması renge sadece boyadır

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Orhun Oz
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben yetkili servisten orjinal honda motor soğutma suyu aldım eksilme olursa ekleyeyim diye. Sende o şekilde temin edebilirsin

Geri