Apexi spor yay kullananlar yadim

Ynt: Apexi spor yay kullananlar yadim

Piyasada okadar cok çakma apexi varki bir kac tanesini inceledim bildigin insaat demirinden yapilmis boyamislar okadar :D kac yere sordum fb7 kasasina özel bir yay gelmedi dediler o yuzden pres yaptirmistim 5aya yakin oldu yaptirali hizli bir araba olmadigi icin sorunda teskil etmiyor en azindan o crv yuksekliginden eser kalmadi :D

Tapatalk

[quote author=Halil ayhan link=topic=261.msg2725#msg2725 date=1396192238]
Piyasada okadar cok çakma apexi varki bir kac tanesini inceledim bildigin insaat demirinden yapilmis boyamislar okadar :D kac yere sordum fb7 kasasina özel bir yay gelmedi dediler o yuzden pres yaptirmistim 5aya yakin oldu yaptirali hizli bir araba olmadigi icin sorunda teskil etmiyor en azindan o crv yuksekliginden eser kalmadi :D

Tapatalk
[/quote]hocam sizin eski araclariniza bakilirsa size hizli gelmemesi normal. Ama ben bu aracla 206 yi gorduysem bana gore hizli bir arac :)
Peki presden sonra suspansiyonda asiri bi sertlik oldu mu?

Eibach veya H&R başkası konforu 0 a düşürür

[quote author=timothyblue link=topic=261.msg2741#msg2741 date=1396196339]
hocam sizin eski araclariniza bakilirsa size hizli gelmemesi normal. Ama ben bu aracla 206 yi gorduysem bana gore hizli bir arac :)
Peki presden sonra suspansiyonda asiri bi sertlik oldu mu?
[/quote]
Yanlis bir anlasilmaya yer verdiysem ozur dilerim ben hondayi asla kucumsemem ki bir honda fanatigiyim s2k,typer,fd6 vs bir cok honda alip sattim aman yanlis anlasilma olmasin kendimi kotu hissederim oyle bir durumda :) presten sonra 18jant 225 35 18 lastik ile birlikte hic bir konfor kaybi olmadi sadece kasislerde biraz fazla hissediyorum ziplamalari okadar :) prese en karsi olan ben honda fb7 icin kesinlikle pres diyorum cunku diger yaylarin ne mal oldugu gercekten belli degil ciddiyim insaat demirinden yay yapmis adamlar yaziktir ayiptir ama iste insanimiz boyle isleri utanmadan yapiyor ne yazikki :(

Tapatalk

[quote author=Halil ayhan link=topic=261.msg2769#msg2769 date=1396212685]
Yanlis bir anlasilmaya yer verdiysem ozur dilerim ben hondayi asla kucumsemem ki bir honda fanatigiyim s2k,typer,fd6 vs bir cok honda alip sattim aman yanlis anlasilma olmasin kendimi kotu hissederim oyle bir durumda :) presten sonra 18jant 225 35 18 lastik ile birlikte hic bir konfor kaybi olmadi sadece kasislerde biraz fazla hissediyorum ziplamalari okadar :) prese en karsi olan ben honda fb7 icin kesinlikle pres diyorum cunku diger yaylarin ne mal oldugu gercekten belli degil ciddiyim insaat demirinden yay yapmis adamlar yaziktir ayiptir ama iste insanimiz boyle isleri utanmadan yapiyor ne yazikki :(
Tapatalk
[/quote]

Presletme işi iyi düşünülmeli 2 senede bir muayene düşünülürse yayı tekrar açtır tekrar bastır bu yay özelliğini kaybedicek ama şu durumda presletmek dediğiniz gibi daha mantıklı bende karşı olmama rağmen piyasada o kadar çok eibachin H&R nin çakma yayları var ki akıl almaz yay alınırken dikkat edilmesi gerek , presletirkende bilindik yerlere gidilmeli

[quote author=berk tmzl link=topic=261.msg2790#msg2790 date=1396254333]

Presletme işi iyi düşünülmeli 2 senede bir muayene düşünülürse yayı tekrar açtır tekrar bastır bu yay özelliğini kaybedicek ama şu durumda presletmek dediğiniz gibi daha mantıklı bende karşı olmama rağmen piyasada o kadar çok eibachin H&R nin çakma yayları var ki akıl almaz yay alınırken dikkat edilmesi gerek , presletirkende bilindik yerlere gidilmeli
[/quote]
İlk muayene 3 yil sonra ondan sonraki devrelerde iki yilda bir giriliyor :) birde benim bu tarz konularda hic sıkımtım olmuyor tanidiklar var saolsunlar yardimci oluyorlar :D en son muayeneye kat iptali dahil bastan sona duz boru cekilmis uzerinde en kucuk bir susturucu bulunmayan,tampon altina birakin sigara paketini zippo cakmak girmiyordu o halde kusursuz gecti :D

Tapatalk

Aracınız
3 yıl evvel 2000 model leon aracıma 5cm apexi aldım 199lira sahibinden 3-4 ay kullanıp aracı öylece satmıştım araca cuk oturdu konfor olarak beklediğimden iyiydi baya

5 cm apexi yay kullandım. Normal kullanımda hiçbir sıkıntısı yok. Çok da güzel durdu araç ama yaşadığım yerde kasis, çukur çok olduğu için aracı zıplatıyodu. Ya çok yavaş geçilmeli yada daha kaliteli bişey olması lazım

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri