Araba pert oldu Airbag açılmadı,

Aracınız
Herkese Merhaba,
Eniştemde 2014 model civic vardı, büyük bir kaza yaptı, Araba perte çıktı, fakat hiçbir hava yastığı açılmadı.Honda ya dava açsak durum ne olur daha önce böyle davalar olmuşmudur.

amesfa

0
Geçmiş olsun. Aracın çarpma anında yaşam alanında olan müdahaleler darbeler vs gibi durumlarda sensörler devreye girer. Sensörler bozuk ise dava açılabilir. Tabi inceleme bilirkişi falan derken süreçler biraz uzun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Araç kaza geçirmeden evel eğerki bir airbag ı arızalanmış ise yani ekranda uyarısı ikazı varsa hava yastıkları açılmaz. Diğer bir olasılık ikinci el alındıysa araç daha önceden darbeli ise hava yastıkları patlayıp tamir görmüş olabilir ve hava yastıklarına direç atılmış olabilir. Hava yastıgı sistemi normalde çok basit bir sistem çalışmaması çok zor öle arıza yapabilecek bir durumu yok.Dediğim gibi daha önceden insan eli degmiş olabilir o sisteme diye tahmin ediyorum. Eğer yoksa dava açın zaten guvenlik için para ödüyosunuz okadar.

Aracınız
Geçmiş olsun, aracınızda sağ-sol darbe sensörleri mevcut,
1. tahmin; yapılan kazanın durumu, bu darbe sensörlerini etkilemediyse açılmaz,
2. tahmin; airbag on-off modu eğer off durumundaysa yine açılmaz

Leo

0
Geçmiş olsun, aracınızda sağ-sol darbe sensörleri mevcut,
1. tahmin; yapılan kazanın durumu, bu darbe sensörlerini etkilemediyse açılmaz,
2. tahmin; airbag on-off modu eğer off durumundaysa yine açılmaz
[MENTION=5759]ZdeArBaN[/MENTION] Hocam ben airbag on-off modu sadece passenger yolcu kısmı için kapatılabiliyor diye biliyorum, sürücü için kapatılamıyor. Passenger Airbag off yolcu koltuğuna çocuk-bebek koltuğu koyduğunuzda yada çocuk yolcuya zarar verebileceği için var. Ayrıca yalnız araç kullanırken talihsiz bir kaza durumunda onarım maliyetinin artmaması için.

-------------------------------------------------------------------
[MENTION=42]eternaltr[/MENTION] hocam çok geçmiş olsun .

Aracınız
[MENTION=5759]ZdeArBaN[/MENTION] Hocam ben airbag on-off modu sadece passenger yolcu kısmı için kapatılabiliyor diye biliyorum, sürücü için kapatılamıyor. Passenger Airbag off yolcu koltuğuna çocuk-bebek koltuğu koyduğunuzda yada çocuk yolcuya zarar verebileceği için var. Ayrıca yalnız araç kullanırken talihsiz bir kaza durumunda onarım maliyetinin artmaması için.

-------------------------------------------------------------------
[MENTION=42]eternaltr[/MENTION] hocam çok geçmiş olsun .

çok doğru. bu yüzden 2 ihtimal var, soldan yapılan kazada sensörler etkilenmemiştir, yada kaza sağdan olmuştur, airbag modu kapalıdır. bu iki ihtimalde çürürse dava açılabilir.

tbedir

0
Aracınız
Emniyet kemerlerinede bağlı olabilir. Kemer takılı olmadigi zaman açmaya biliyor.

ANGANS

0
Aracınız
Araç yeni çalıştırıldığında bir kaç saniye imid ekranın yanında airbag yazısı çıkıyor. Bu yazı sönmeden kaza gerçekleştiyse açılmayabiliyor.

Aracınız
fotoğraf varsa bir görseydik ona göre sağlıklı yorum yapılırdı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri