Arabayı Silince Boya Kalkması

Merhaba öncelikle herkese hayırlı haftalar diliyorum İsmin Can.Bugün sabah aracımı yıkadım ve sildikten sonra araçta hare gibi su lekelerin kaldığını geçmediğini görünce o kalıcı su lekelerine İzo Propil Alkol uyguladım ve izler geçti bunun sonucunda bi kaç yeri sildikçe daha önce görmediğim şeylerin meydana geldiğini gördüm sebebini anlayamadım ama hatırladığım kadarıyla burda eskiden taş vb. İzlere fırçayla rötuş yapılmış İPA uygulayınca onları kaldırdı ondan da olabilir mi diye düşünüyorum geçmiş araç fotoğrafına baktım öyle birşey gözükmüyor ama çizgi altına aldığım yerin nasıl böyle olduğunu anlayamadım ve sadece şeffaf tırnak bile takılmıyor pürüzsüz bi fikri olan varmı ?
65478b0381c52cee51e9945b33fc5650.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Wordls

0
Boyaya vernikte katiliyor biraz fakat sonradan boyanan yer orjinal gibi olamiyor. O yuzden boyali parcalar islem yapilmadan surucuye burda boya varmi diye sorulur. Gocukculer boyali yerde calismazlar boya atar diye. Yada filmciler boyali yerden film sokerken boya cikabilir der. Oraya boya tineride surmezler boya bozulur diye.
Boya kemiklesmeden alkol vs surulmuyor.

Sonradan rötus yapilan yerler temizlenmis gayet normal.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

[MENTION=149]Wordls[/MENTION] Gerçekten çok güzel izah etmişsiniz çok teşekkür ederim Allah razı olsun içim rahatladı ben nasıl yaptım diye içim cız ediyordu.

Aracınız

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
arkadaşlar rötuş boyası üzerine 2000 lik su zımparası mı uygulanıyor? yoksa daha ince bir zımpara mı almalıyım?

1000-2000-3000 sıralamasıyla yapılabilir, ancak eliniz yatkın değilse yapmayın rötuş yapmadığınız kısımları zımpara ile bozabilirsiniz.

Geri