Civic FC5 Araç Bakımı İçin Yardım Lütfen

Herkese iyi günler. 2018 model civic aracımın 25 Temmuzda Şanzıman yağının değişmesi gerekiyor 25 Ağustosta da periyodik bakımının yapılması gerekiyor. Acaba 2 sinide 25 ağustosta yaptırsam aracın garantisi açısından sorun olur mu ayrı ayrı uğraşmak istemedim. Şimdiden herkese teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese iyi günler. 2018 model civic aracımın 25 Temmuzda Şanzıman yağının değişmesi gerekiyor 25 Ağustosta da periyodik bakımının yapılması gerekiyor. Acaba 2 sinide 25 ağustosta yaptırsam aracın garantisi açısından sorun olur mu ayrı ayrı uğraşmak istemedim. Şimdiden herkese teşekkürler

araç peryodik bakımını 25 temmuza çeksen ne olacak ki sadece 1 ay yemiş olacaksın.
Benim aracım 2019 peryodik bakım 6 ağustos fakat bayram zamanına denk geldiği için 17 temmuz olarak randevu aldım

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bence de geçe bırakmaktansa normal bakımı öne çekin.
Ben 10 bin km yi bekleden 8 9 binlerde yaptırıyorum bakımlarımı.
Tabi ben biraz "turbo" sağlığı için yapıyorum bunu ama gerek yok yani 1 aydan ötürü risk almaya.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

Sıkıntı olmaz. Tek seferde ikisini yaptırabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bir şey olmazsa "bir şey" olmaz ama bu bir aylık gecikmeli farkta bir şey olursa ; "Bakıma gelmemişsiniz." der, honda servisi.Başka marka servisleri bilmem de Honda da çok büyük ihtimalle bu tür bir söylem ile karşılaşırsınız,artık o günkü keyiflerine kalmış diyelim yada...

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Keyifle alakası yok siz olması gereken bir şeyi yaptirmazsaniz bakım kağıdına müşteri talebiyle yapılmamıştır yazıyorlar herhengi şanzıman sıkıntısında bunu size göstererek geç yapmışsınız ondan olmuştur deyip garanti dışı bırakırlar

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yapılması gereken şeyi yaptirmazsak tabiki öyle ama burda henüz bakıma fırsat bulup girmemişiz ya ondan mütevellit isterlerse garantiye alırlar,isterlerse de geç gelmişsiniz garanti dışı diyebilirler, servisler bu konuda keyfi davranabilir.Polo aracım için yetkili servise girip iş emri açtırmadan işlem yaptırdığımız olurdu ikili ilişkilere bağlı yada bakımda km geçmiş(3-4 bin) ise eksik yazan olurdu ...Yoksa tabi servise gidip yapılması gereken şeyi yok istemiyorum dersek sonucuna katlanıriz.

gunesec

Özel Üye

İkisini de temmuzda yaptırın. Kafanız rahat olsun.

Aracınız
Helal olsun Honda ya amma korkutmuş insanların gözünü garanti ile.

Normal şartlarda hiçbir marka bakim 1 ay gecikti ya da 1 2 bin km geçti diye garanti iptal etmez, ama Honda bir başka

Isin komiği biz böyle yaptıkça daha da simariyorlar ve garanti ile ilgili isiniz düştüğü zaman araya birini sokmaz iseniz garanti kapsamına girmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

En basitinden eski aracında silecekleri ses yapıyor diye 2 kere garantiden değişim yaptırdım, biri garantisinin son yılı, honda da böyle birseyin konu bile olacağını düşünemiyorum.

Geri