Civic FD6 Araç bazen çalışıyor bazen çalışmıyor

Ad Soyad
Yusuf Ocak
Aracınız
Civic FD6 2007
Selamın aleyküm öncelikle 2006 model fd 6 aracım bazen çalışıyor bazen çalışmıyor motor sıcak soğuk fark etmiyor akü dolu kontak çevirdiğinde gösterge geliyor normal şekilde marş a bastığımda tık sesi bile yok araç benzin-LPG marş otomatiği yeni değişti severek aldığım araçtan bıktım mide bulandırıcı bir hata
Lütfen yardımcı olun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Geçmiş olsun. Genelde yapılması gerekenleri yapmışsınız. Geriye kontak ve immobilizer akla geliyor. Aynı problemi tekrar yaptığında elektrik ustası çağırın marş motoruna elektrik geliyor mu kontrol etsin. Elektrik geliyor ise dinomadan olabilir. Elektrik gelmiyor ise tesisat veya anahtar kontak okuyucusunu tam olarak görmüyordur. Yedek anahtar ile seyehat etmeyi deneyin.
Devamlı elm 327 takılı geziyorsanızda bu problemi yapar.

Ad Soyad
Yusuf Ocak
Aracınız
Civic FD6 2007
İmmobilizer den kaynaklandığını sanmıyorum yedek anahtar ile de denedim olmuyor kontagı çevirdiğimde yeşil anaktar işareti geliyor sonra kayıp oluyor
Aracı vurdurunca çalışıyor ama zararlı diye zorunlu olmadıkça vurdurmuyorum
Elm 327 takılı geziyorsanız anlayamadım kusura bakmayın

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İmmobilizer den kaynaklandığını sanmıyorum yedek anahtar ile de denedim olmuyor kontagı çevirdiğimde yeşil anaktar işareti geliyor sonra kayıp oluyor
Aracı vurdurunca çalışıyor ama zararlı diye zorunlu olmadıkça vurdurmuyorum
Elm 327 takılı geziyorsanız anlayamadım kusura bakmayın

İmmobilizer arızası olsa marş döner araç çalışmaz.
Sizin marş motoru hiç hareket etmiyor. Veya krank sensörüde motora ilk hareketi verendir. Bu gibi sebeplerin üzerinde durmalısınız. Elektrik ustalarına daha çok iş düşüyor. Araç aynı problemi yaptığında marş motoruna elektrik geliyor mu kontrol edilmeli. Bir yerlerde temassızlık da olabilir.
Elm327 dediğim. Obd girişine takılır. Anlık veri ve arıza kayıtlarını öğrenmenizi sağlar. Sizde böyle bir cihaz olmadığı için eleyin.

mturker

Özel Üye
Evet hocam manuel

Bu iş usta olmadan cozulucege benzemiyor gibi Ahmet hocami dikkate alıp bı şekilde sağlam ustalara göstermeniz de fayda var ve caninizi sıkmayın derim bende sizin gibi stop etme durumuyla 2-3 ay uğraştım.
Merak ettiğim birşey var
Kontağı 2 kademe cevirdiginiz de tüm ışıklar yandığında göstergede yani dikkat ettinizmi ince bir ses dıııt diye duydunuz mu birşeyin kendini aktif etme sesi gibi 1-2 saniyelik ses..?

Honda madness

Geri