Civic FD6 Araç değişikliği

Aracınız
Civic FD6 2008
Bence otomobil grubu buyuk alin cunku uzun yolda hiz limiti dusuk yolunuzu 2 saat uzatir birde sehiricinde bi radar yersiniz limit dusuk oldugu icin ticari veya pikap ile sonra satarsiniz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bence otomobil grubu buyuk alin cunku uzun yolda hiz limiti dusuk yolunuzu 2 saat uzatir birde sehiricinde bi radar yersiniz limit dusuk oldugu icin ticari veya pic kup ile sonra satarsiniz

İşimi görebilecek D segment araçları da inceliyorum ama ya fiyatları çok yüksek yada modelden taviz vermek gerekiyor. Mecburiyetten böyle bir yönelim oldu açıkçası.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Uzun araştırma incelemelerden sonra Mondeo 1.5 ecoboost ta karar kıldım. Yıllık 10-12 bin km yol gidiyorum dizel için düşük bi km bence. D segment bir dizelin yıllık yakıt maliyeti 5 bin tl benim gözümde,mondeonun da 8 bin tl olarak hesapladım. Ticari alıp her yıl muayne olayı var,dizelin bakım maliyetini de düşününce aradaki bu 3 bin tl lik yakıt farkı makul geliyor bana. D segment dizel otomatik 120 bin km aşmamış,2014-2015 ve üzeri araçlar 300 bin en az. Bunu da düşününce 200-220 bin civarında 1.5 mondeo fikri kafama yattı ve araç arayışına başladım. 2015-2016 model max 120-130 bin km lerde, hasar kaydı 5-10 bin olabilir. Kullanmış olan artısı eksisi ne olur,farklı fikri olan arkadaşların da tecrübeleri önemli

Aracınız
Civic FC5 2020
Uzun araştırma incelemelerden sonra Mondeo 1.5 ecoboost ta karar kıldım. Yıllık 10-12 bin km yol gidiyorum dizel için düşük bi km bence. D segment bir dizelin yıllık yakıt maliyeti 5 bin tl benim gözümde,mondeonun da 8 bin tl olarak hesapladım. Ticari alıp her yıl muayne olayı var,dizelin bakım maliyetini de düşününce aradaki bu 3 bin tl lik yakıt farkı makul geliyor bana. D segment dizel otomatik 120 bin km aşmamış,2014-2015 ve üzeri araçlar 300 bin en az. Bunu da düşününce 200-220 bin civarında 1.5 mondeo fikri kafama yattı ve araç arayışına başladım. 2015-2016 model max 120-130 bin km lerde, hasar kaydı 5-10 bin olabilir. Kullanmış olan artısı eksisi ne olur,farklı fikri olan arkadaşların da tecrübeleri önemli

Hocam bu arabanın bagajı 429 lt yani bagaj olarak c segment araçların bile çok gerisinde. Fc5 kasalarda bagaj 519 lt. Ayrıca çok yakan bir araç fakat tabi konfor ve yol tutuş olarak c segmentlerden üstün bir araç. Mondeo almak için çok heves etmiştim bu saydığım eksilerinden dolayı almaktan vazgeçtim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Mondeo son kasa kalite-yalıtım-konfor olarak gerçekten çok iyi araç.
Ancak bir tanıdığım yakıt konusunda şehiriçi benzinde 12 lt. altına hiç düşmediğini söylüyordu, sonra dayanamadı sattı. Ek olarak geçen yıl muhabbet ettiğim bir Ford ustası mümkünse Ecoboost motorlardan uzak durmamı tavsiye etmişti, Ecoboost serilerinde birçok garip sorunlarla karşılaşıldığını söylüyordu (özellikle 1.6 motorlarda). Bu hususu araştırmanızı tavsiye ederim.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Mondeo son kasa kalite-yalıtım-konfor olarak gerçekten çok iyi araç.
Ancak bir tanıdığım yakıt konusunda şehiriçi benzinde 12 lt. altına hiç düşmediğini söylüyordu, sonra dayanamadı sattı. Ek olarak geçen yıl muhabbet ettiğim bir Ford ustası mümkünse Ecoboost motorlardan uzak durmamı tavsiye etmişti, Ecoboost serilerinde birçok garip sorunlarla karşılaşıldığını söylüyordu (özellikle 1.6 motorlarda). Bu hususu araştırmanızı tavsiye ederim.

Uyarınız için teşekkür ederim bi araştırma yapcam bu konuda , bagaj genişliği konusunda fd6 dan büyük olması işimi görür. Araç içi genişliği de yeterli olacaktır. Fc5 test etme şansım oldu iş yerimdeki arkadaşımın aracıydı. Açıkçası hoşuma gitmedi. Fd6 ya göre tabi ki daha iyi araç ama benim aradığım beklediğim şeylere cevap verecek araç değil

Geri