Araç Değişikliği

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1 yıldır kullandığım FB7 aracımı satıyorum. Yeni araç bakıyorum fakat oldukça kararsızım, birbiriyle bağlantısı olmayan araçları kıyasladığım için sizden de fikir almak istiyorum. Özellikle bu araçları kullanan arkadaşlar yorumda bulunursa çok memnun olurum. Baktığım araçlar 85-90 bin TL bandında. Daha aşağı ya da yukarı düşünmüyorum.

1- ilk tercihim FC5 civic elegance otomatik. fakat göçük problemi ve honda'nın kayıtsız kalması düşündürüyor beni. Ayrıca yalıtım rakiplerinden zayıf. En güçlü yönü Benzin+lpg'li binilecek tek araç. Bu yüzden fiyatı uygun.
2- Qashqai 2016 yeni kasa. Dizel ve tam tavanlı. Büyük araca geçmemin dezavantajı ne olur? Daha önce deneyimim olmadı.
3- BMW 1.16d ED full paket 2014. Bu da dizel ve sunrooflu. Fakat araç biraz küçük. Bunun dışında herşey daha baskın geliyor. Özellikle de prestij-marka değeri.
4- Volvo S60 2015 dizel full. Bu aracın da tek eksisi ön konsol. Rezalet. Bunun dışında müthiş bir araç. Ses yalıtımı çok iyi, zaten D segmenti araç.

Biliyorum elma-patates-maydanoz kıyaslaması gibi birşey oldu. Sadece daha çok hangisi tercih edilir ve nedenleri nedir bunu bilmek istiyorum. Belki gözden kaçırdığım birşeyler vardır.

Merhaba fc5 elegance eco otomatik kullanıyorum. İlk başta araca alışamamıştım ama segmentinde başka araçlara binince mesela 2017 dizel otomatik corolla,2017 otomatik megane dizel bunları test edince benim aracım mükemmel diyorum. Yakıt ve sürüş konforu süper bu araçlara göre. Allah a şükür benim aracımda göçük çökük olayı yok.
2017 qashqai otomatik dizel ve 2017 jeep renagede test ettim ikisi de kazma gibi geldi suv bir araç ile binek bir otomobil arasında dağlar kadar fark var özellikle sürüş anlamında. Ben anladım ki suv bir araca binmem allah nasip ederse bir gün mutlaka bmw 3.20 xdrive d veya Audi 4 tercihim olur.
BMW ye hayranım sadece arkadan itiş olması kışın rezillikmiş tecrübeli kullanıcıların yorumu, Volvo tank gibi araç ama iç görsel maalesef tatmin edici değil.
Marka/ prestij / görsellik açısından düşünürsen ve küçük olması problem değilse BMW derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bmw küçük gelebilir, Volvo'nun içini bende beğenmiyor, Qashqai hakkında yorum yok :)
Ben de sizin gibi şöyle bir düşünce içerisinde civic fc 5 vs. 2015 vw passat B8 aynı sınıfta değiller ama, beni ilgilendiren en önemli kısım ikinci el satış hızı, şu ana kadar gördüğüm passatın satışı civic ten daha ağır.

Berkin

0
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 1 yıldır kullandığım FB7 aracımı satıyorum. Yeni araç bakıyorum fakat oldukça kararsızım, birbiriyle bağlantısı olmayan araçları kıyasladığım için sizden de fikir almak istiyorum. Özellikle bu araçları kullanan arkadaşlar yorumda bulunursa çok memnun olurum. Baktığım araçlar 85-90 bin TL bandında. Daha aşağı ya da yukarı düşünmüyorum.

1- ilk tercihim FC5 civic elegance otomatik. fakat göçük problemi ve honda'nın kayıtsız kalması düşündürüyor beni. Ayrıca yalıtım rakiplerinden zayıf. En güçlü yönü Benzin+lpg'li binilecek tek araç. Bu yüzden fiyatı uygun.
2- Qashqai 2016 yeni kasa. Dizel ve tam tavanlı. Büyük araca geçmemin dezavantajı ne olur? Daha önce deneyimim olmadı.
3- BMW 1.16d ED full paket 2014. Bu da dizel ve sunrooflu. Fakat araç biraz küçük. Bunun dışında herşey daha baskın geliyor. Özellikle de prestij-marka değeri.
4- Volvo S60 2015 dizel full. Bu aracın da tek eksisi ön konsol. Rezalet. Bunun dışında müthiş bir araç. Ses yalıtımı çok iyi, zaten D segmenti araç.

Biliyorum elma-patates-maydanoz kıyaslaması gibi birşey oldu. Sadece daha çok hangisi tercih edilir ve nedenleri nedir bunu bilmek istiyorum. Belki gözden kaçırdığım birşeyler vardır.

Eski bir volvocu olarak şunu söyleyebilirim. Hiç düşünme al ölene kadar gönül rahatlığıyla bin. Sunduğun seçenekler içinde en iyisi bana sorarsan üstüne tanımam. Gerek ses yalıtımı gerek konforu gerek yol tutuşu bagaj hacmi herşeyiyle on numara bir araç. 2.eli yok parçası yok gibi yorumlara da takılma bilmeden konuşuyor millet. 1 haftada 50 kişi aradı ben satarken artı parçası oldukça bol ve uygun. Yalnız sana en büyük önerim bu araçta karar kılarsan muhakkak 60-70 bin km'nin altına bak çünkü bu km'den sonra değişmesi gerekenler çıkıyor uğraştırır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Teşekkür ederim arkadaşlar
Herkes kullandığı araçtan memnun anladığım kadarıyla:)
Suv bize gelmez gibi görünüyor, yüksek oldugu icin daha konforsuz izlenimi edindim
Fc5 ile 116d arasinda kaldım.
C segmenti satip ayni model c segmenti almaktansa en azindan yeni kasa arac almak daha mantıklı gibi.. Yani Fc5 candır :)

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Bugun 2015 model 1.16d ed kullandım ve sadece fc5 almaya karar verdim. Bizim fb7 bile 116 dan çok çok üstün bir araç. Bir tek turbo desteği artısı var gerisi tamamen fiyaskoymuş.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Süper bir makine.. Aklımı hep kurcalıyor passatlar
Fc5 iddiali ve spor
Passat şık ve ağırbaşlı
Tercih zor ?

Geri