araç dengesi hakkında soru

Aracınız
merhaba arkadaşlar.
aracımla ilgili kafamı kurcalayan bir şey var, bir iki gündür. iş yerinde park halindeki aracıma camdan baktığımda sanki araç sol öne basık gibi görünüyor. sanki amortisör patlamış ya da lastik inmiş gibi bir his. kullanırken de aynı hissiyat var fakat bu ilk baştakinden kaynaklanan psikolojik bir şey. bugün aracı geri geri parkedip baktım bi yamukluk yok ama sanki varmış da ben göremiyormuşum gibi :) kullanırken de sürekli acaba bir şey mi var diye sürekli sol öne çökük hissediyorum. çöküklük dediğim de 2-3 cm belki biraz fazlası gibi, fakat simetri takıntım var biraz o yüzden algılıyorum sanırım. ne olabilir, nasıl tespit edilebilir böyle bir sıkıntı. ne yapmalıyım en azından içim rahatlasın diye.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam düz bir zeminde ölçerek anlayabilirsiniz, ama fazla takmayın Hondaların ön çamurlukları arkadan bakınca bir acayip duruyor :)

Aracınız
araç alırken banada öle gelmişti Hatta sahibine demiştim bi sıkıntı mı var acaba die. Expere soktuğumuzda hiç bi sıkıntı çıkmamıştı. :D

Aracınız
Psikolojik bi durum , bizim kasalarda da durum aynı :) Dukkanın onunde araç hergun görmekten bıktım :) alıştım diyelim :) zaman içinde alışırsınız , tamamen pisikolojik :)

Aracınız
Benim aracında sağ ön biraz daha basık. Şap yapmışlar civicleri :) hergün bakıyorum neresi daha basık falan diye.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kara82

0
Aracınız
Motor ağırlığından dolayı ön lastikler her araçta daha inik gibi gözükür zaten, sağ sol farkını ise yer ile tamponun arasını metre ile veya karton vs. gibi herhangi bir cisimle ölçebilirsiniz. Fluence yerden çok yüksek gibi duruyor ya, geçenlerde yan tarafa park etmiş fluence ve kendi arabamın yerden yüksekliğini kartonla ölçtüm, neredeyse aynı çıkmıştı :) (ama Broadway ciddi anlamda yüksek)

Aracınız
[MENTION=1306]kara82[/MENTION] zaten koşarak eğilmeden broadway ın altından geçebilirsin :) yapmurda altına sığınabilirsin. Güneşte gölgelik olarak kullanabilir.
Çünkü renault lar bir arabadan fazlası :):):)

Aracınız
Banada arka tampon hep yamuk geliyor uzaktan bakınca bir kere darbe aldıda öyle zannettim baska civiclerde de durum öyleydi :))

Geri