Civic FC5 RS Araç iç ortam sıcaklığı hk.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba
Şöyle bir durumu merak ettim ve forumda bulamadım. Arabamın ekranında dış hava sıcaklığı yazıyor. Klimayı da genelde auto da 22 derecede filan kullanırım. Ben klimayı açtıktan belli bir süre sonra iç ortam sıcaklığını görebileceğim bir ekran var mıdır?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba
Şöyle bir durumu merak ettim ve forumda bulamadım. Arabamın ekranında dış hava sıcaklığı yazıyor. Klimayı da genelde auto da 22 derecede filan kullanırım. Ben klimayı açtıktan belli bir süre sonra iç ortam sıcaklığını görebileceğim bir ekran var mıdır?
Yok hocam dış sıcaklık gösteriyor. Ama klima fan hızı vs düşürdü mü istediği sıcaklığa gelmiş demektir.

Aracınız
Civic FC5 2018
Yok hocam dış sıcaklık gösteriyor. Ama klima fan hızı vs düşürdü mü istediği sıcaklığa gelmiş demektir.
Evet fan hızı düşüyor 22 dereceye ulaşamaz muhtemelen. Yaklaşık hangi seviyelere kadar iç ortam geliyor diye merak ettim. Ortam derecenin çok uzağında düşük derece olunca bu sefer fan hızı yüksek çalışıyor. Çok önemli bir konu değil sadece merak:) en iyi analog bir termometre alayım..

Aracınız
Honda CRV
bunu bende kurcalıyorum birkaç gündür :) klimanın soğutmasını ölçmek adına 20 derece seçip autoya basıyorum , bi 7 8dk sonra kademe 2 ye düşürüyor dıştan hava alma sirkülasyonu nu aktif ediyor ettiğiyle kalıyor tekrar kapatıp iç sirkülasyona geçmiyor nedense. Acaba 20 ye sabit için tutuyor sirkülasyonu diyorum ama 20 25 dk tuttu araç 20 nin üstüne çıkıyordur illa kapatması lazımdır diye düşünüyorum ama bakalım çözecem bunu :)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Çok güvenmemek lazım kafasına göre çalışıyor :ROFLMAO:

Yazin sicaklarda Aracın içine yerleştirdiğim analog ısı ölcer ,beyaz renk ve camlar film olmasına rağmen yaklaşık 75 dereceyi gösteriyor duran araçta gün boyu cep telefonu veya cakmak bulundurmak patlama riski olusturabilir

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri