Araç içi Camera

Selam arkadaşlar konu içeriği araç içi kamera dır kullanan yada tavsiye eden varmı.Aradıgım özellik araç park edildigin de ve akşam vakitlerinde araç çevresindi hareket edildigin de kayda geçmesi gibi bir özellik arıyorum hareket sensörlü g.sensörü yani full özellik li birşey arıyorum.Şimdiden tşkler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Öncelikle kamera konusu çok muamma bir konudur. Ama bunu yıllarca araştırmış biri olarak size xiaomi yi araç kamerasını tavsiye ederim. 2k çekim özelliği şerit takip asistanı ve mesafe takip (öndeki araca çok yaklaşınca ikaz verir) özelliği ile çok iyidir. Sıfırı da 300 civarıdır. Wifi ile telefondan bağlanıp görüntüleri anında paylaşırsınız. Ama gel gelelim 24 saat çekim olayı zor. Bu cihazlar marşa basınca çalışır kontak kapanınca kapanır. 24 saat kayıt için direk aküden almanız gerek. Sonuçta cihaz yıllarca hiç durmadan nasıl çalışacak.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tşkler arkadaşım benim düşümcem şudur kendi içinde bir pil bulunduran ve araç şarjdan şarj olan kontak kapatında bu tür hareket sensörü araç yanına yaklaşan araç veya insanların hareletinden devreye girecek belli bir süre sonra uyku moduna geçecek gibi bunu tek ben düşünmüşüm galiba mühendislik çalışma ama bunu yapan yada bizden başka düşünen mi olmamız ne garip

Aracınız
Civic FB7 2015
Tşkler arkadaşım benim düşümcem şudur kendi içinde bir pil bulunduran ve araç şarjdan şarj olan kontak kapatında bu tür hareket sensörü araç yanına yaklaşan araç veya insanların hareletinden devreye girecek belli bir süre sonra uyku moduna geçecek gibi bunu tek ben düşünmüşüm galiba mühendislik çalışma ama bunu yapan yada bizden başka düşünen mi olmamız ne garip

O tarz kameralar mevcut harekete duyarlı. Sadece hareket olunca devreye giren. 2015 yılında a118 marka kullanmıştım. Tek sorun sabaha kadar kedi kuş köpek en ufak harekette devreye giriyor ve bunları da silinmeyen bir klasöre atıyordu. Ayda bir hafıza kartını siliyorum. Sonunda 64GB kart error hatası verdi. 5 ay sonra ise cihaz reset istedi. O yüzden en iyisi sadece Seyir halinde kayıt yapanlardır

Aracınız
70mai Smart Dash Cam Pro kullanıyorum.arac durunca darbe alırsa kayda başlıyor.otomatik olarak silinmeyen ayrı klasöre kayıt ediyor.yolda giderken de kaza olursa o görüntüyü silinmeyen başka klasöre kaydediyor.bir de göz modülü var öndeki araca yaklaşınca şeritten çıkınca önünde duran araç ilerleyince haber veriyor.
Ben memnunum.

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Öncelikle kamera konusu çok muamma bir konudur. Ama bunu yıllarca araştırmış biri olarak size xiaomi yi araç kamerasını tavsiye ederim. 2k çekim özelliği şerit takip asistanı ve mesafe takip (öndeki araca çok yaklaşınca ikaz verir) özelliği ile çok iyidir. Sıfırı da 300 civarıdır. Wifi ile telefondan bağlanıp görüntüleri anında paylaşırsınız. Ama gel gelelim 24 saat çekim olayı zor. Bu cihazlar marşa basınca çalışır kontak kapanınca kapanır. 24 saat kayıt için direk aküden almanız gerek. Sonuçta cihaz yıllarca hiç durmadan nasıl çalışacak.

Hocam bahsettiğiniz Xiaomi'nin hangi modeli bende arayış içindeyim

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Araç kameraları Türkiye'de çok pahalı. Gerçekten görüntü kalitesi iyi, özellikli bir şey alacaksanız Aliexpress'ten almalısınız. Orada 300-400 TL arası olan modeller burada 1.000-1.200-TL civarında satılıyor.

Bende Mini NanoQ 0903 modeli var;
Gps, park halinde kayıt, çarpışma anında mevcut kaydı kilitleme, 2K görüntü kaydı, wi-fi gibi özellikleri var.
En çok bilinen markalardan Viofo A129 un çift ve tek kameralı modelleri var. Birisi ön cama, diğeri arka cama takılıyor.
Park özelliği varsa kameranızda, genellikle düşük fps değerlerinde yani saniyede 4-8 fps gibi kayıt yapar. Genelde 12.1 veya 11.8v gibi değerlere kadar aküden beslenir, akünün bitmesini engellemek için bu değerleri gördüğünde kendini kapatır.
Aslında araç kameraları da ikiye ayrılıyor.
Bataryalı ve kapasitörlü olanlar. Bataryalılar içerisinde küçük bir bataryaya sahip olup, çok tavsiye edilmez. Çünkü ön camda çok fazla sıcak ve soğuğa maruz kalacağından içindeki batarya şişebilir.
Kapasitörlü olanlarda ise gücü doğrudan alır, bataryalı gibi sorun yaşamazsınız daha uzun ömürlü olur.

Aracınız
Civic FC5 2019
ben bu ürünü kasım 2019'da aldım ve kullanıyorum çok memnunum. Araçta kapı biraz hızlı kapansa yada tümsek,çukur vb yerlerden hızlı geçtiğinde darbe kaza gibi algılayıp hemen kayıt altına alıp ayrı bir klasöre atıyor. ama malesef 7/24 kayıt özelliği yok.araç çalıştıgında açılır aracı kapattığında bitiyor.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
ben bu ürünü kasım 2019'da aldım ve kullanıyorum çok memnunum. Araçta kapı biraz hızlı kapansa yada tümsek,çukur vb yerlerden hızlı geçtiğinde darbe kaza gibi algılayıp hemen kayıt altına alıp ayrı bir klasöre atıyor. ama malesef 7/24 kayıt özelliği yok.araç çalıştıgında açılır aracı kapattığında bitiyor.

Bu kameranın bir alt versiyonu arkadaşımda da var, onda da en ufak tümsekten videoyu yedekliyor. G sensörünün ayarını yükseltin, hassaslığı azalınca bu durum yaşanmaz.

Geri