Araç içi elektrik yok !!

Merhaba arkadaşlar. Olaya çok hakim değilim. Bagaj aydınlatma ledlerime dokundum yayları takarken ve araç içi bütün elektriğim kesildi. Sigorta kutusundan bozulan sigortaları değiştirtmem yeterli olur sanırım doğru mudur ?

VA 9827

kisa devre yaptirmissiniz, oncelikle kisa devre olusturan nedeni bulun.
ondan sonra direksiyon altindaki sigortalari tek tek sokup kontrol edin. muhtemelen akim degeri yuksek sigortalardan biri atmistir. kaput altindaki sigorta kutusunun kapaginda yedek sigortalar var.
neden bulunduktan sonra problem olacak bir durum degil, kolay gelsin.

Hakan Uzun

0
Yönetici
önüme gelen herhangi bi elektrikçiye gidip 3.5 tl verip değiştirilen sigorta sorunum aklıma geldi.Bu arada yanlıs hatırlamıyorsam onun sigortası motor içinde olan kutuda..

önüme gelen herhangi bi elektrikçiye gidip 3.5 tl verip değiştirilen sigorta sorunum aklıma geldi.Bu arada yanlıs hatırlamıyorsam onun sigortası motor içinde olan kutuda..
Motor kaputunun altinda sol garaftaki sigorta kutusunu acin. Kahverengi gibi bi renkli alt tarafta 7.5 lik sigortayi degistirin. Yedegi kapakta var. Aynisi benim de basima geldi. Degistirdim cizuldu

Aracınız
İç lamba ve plaka aydınlatmasının iki sigprtası var.
Birincisi araç içinde yanılmıyorsam 24 veya 27 nolu sigorta idi.
Diğeri motor bölümünde bulunuyor.
Bu iki sigortadan biri yanmıştır muhtemelen.

İç lamba ve plaka aydınlatmasının iki sigprtası var.
Birincisi araç içinde yanılmıyorsam 24 veya 27 nolu sigorta idi.
Diğeri motor bölümünde bulunuyor.
Bu iki sigortadan biri yanmıştır muhtemelen.

Hocam şöyle bi durum var plaka aydınlatmalarım bi yanıyo sonra bi bakıyorum kapanmış. Kapı eşiklerim bagaj aydınlatmam ve içteki tavan aydınlatmalarım yanmıyor. Akşam elektrikçime bi gidip göstereyim. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden ötürü. İnşallah sıkıntılı bir durum yoktur.

VA 9827

Hocam mesajda yazmistim, kisa devre yapan seyi bulmaniz lazim yoksa sigorta degistirmeniz bir sey ifade etmiyor, tekrar atar. Bir kac ay once basima geldi.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Motor kaputunun altinda sol garaftaki sigorta kutusunu acin. Kahverengi gibi bi renkli alt tarafta 7.5 lik sigortayi degistirin. Yedegi kapakta var. Aynisi benim de basima geldi. Degistirdim cizuldu

Arac makyajli ise yedek yok hocam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri