araç kaplama

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
bıktım ufak taş izlerinden..önce 1 tane vardı.dün yıkadım bi kaputa bakıyım dedim 4 tane omuş..oyle salla pati yapıştırdım yeter ki taş iizi olmasın..otobanda o taşlar nerden geliyosa gelip de beni buluyo..zıp zıp zıplayıp tak tak diye düşüyo..en sonki cama geldi geçen..allah beterinden korusun tabiki ama insan görünce de canı sıkılıyor..bu ufak ufak noktaları kapatmak içinbi yol bilen var mı bu arada..minik minik taş sıçraması...hondaya yüz kere dedik her forumda da yazıyoz arkadaş doğru düzgün bi boya yapın ya..başlatacak su bazlı boyasına..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
bıktım ufak taş izlerinden..önce 1 tane vardı.dün yıkadım bi kaputa bakıyım dedim 4 tane omuş..oyle salla pati yapıştırdım yeter ki taş iizi olmasın..otobanda o taşlar nerden geliyosa gelip de beni buluyo..zıp zıp zıplayıp tak tak diye düşüyo..en sonki cama geldi geçen..allah beterinden korusun tabiki ama insan görünce de canı sıkılıyor..bu ufak ufak noktaları kapatmak içinbi yol bilen var mı bu arada..minik minik taş sıçraması...hondaya yüz kere dedik her forumda da yazıyoz arkadaş doğru düzgün bi boya yapın ya..başlatacak su bazlı boyasına..

Hocam uzun yolda kullanmak için maske taksanız nasıl olur?
Ben önümdeki araçlarla mesafemi sürekli koruyurum, kamyon otobüs vs. varsa önümde arkamdakine yol verip onu siper ediyorum :)

aracı 6000km sürdükten sonra ön kaputta 5-6 taş izi oldu. hemen ön kaput tamamen ve çamurlukların ön kısımlarını kaplattım. 20000km oldu herhangi bir solma, kalkma, renk farkı ve taş izi olmadı. özellikle ön kaputun tamamını kesinlikle kaplatmanızı tavsiye ederim. yalnız 3m den başka marka kullanmayın

Aracınız
söktüm kendi yapamadığım (!) kaplamayı..sonra bi yere sorayım dedim adam 500 lira istiyor..şaka yapıyolar bunlar yok ya şaka bu şaka..devletin bana verdiği günlük 85 lira para..bu adam en iyi malzemeyi kaplasa 100 tl bile masrafı yok ..yarım saatlik işe 500 lira alacak..uygun ortam olsa kendim yapıcam gerçi..öyle bi imkanım yok işte. 500 diyo ya 500...yalnız beş yüz türk lirası..ne kullanıyo bunlar?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=923]BOMBOM41[/MENTION]

Hocam bir önceki mesajda sizin denemeniz olduğunu fark edemedim kusura bakmayın.
Dediğinizde haklısınız 500 liralık bir işlem değil, gördüğüm kadarıyla meraklısınız ve elinizden geliyor, youtubeda bulunan kaplama videolarını izleyerek ucuz yollu folyo alıp denemeler yapın, eliniz alıştıktan sonra kalite bir folyo alıp işlemi gerçekleştirin.

Geri