araç muayene hk.

yiğit

0
Arkadaşlar cahilligime verin
ilk kez LPG araç muayeneye girecegim. cumartesi gününe randevu aldım.

muayene öncesi egzoz emisyon kontrolü gibi bir kontrolden lpg içinde girecekmiyiz ?
sızdırmazlık testi falan tarzı ?

yoksa ben direkt egzos emisyondan sonra aracı muayeneyemi sokacagım ?
bilen yapan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim orada muayene saatini kaçırmayalım eksik evrak veya işlem nedeni ile.

Saygılarımla

Aracınız
Civic FD6 2008
Ben Tuv bu işe başladığından beri orada yaptırırım. Bir kere bile sorun çıkmadı. Araba geçsin diye uğraşmak kanunları aldatmaktır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kanunlara aykırı olayı biraz farklı bir durum. Şehiriçi ve devamlı LPG ile çalışan araçların bir çoğu ,hele de biraz yaşı olan arabaların bir çoğu emisyon ölçümüne girdiğinde sıkıntı oluşturabiliyor. Benzinle 2-3 km performanslı şekilde binildiginde değerler normale dönüyormuş (eğer ki arabanızda başka bir sıkıntı yoksa) sizinde başınıza gelirse böyle bir olay aynen dediğim gibi yapın sıkıntı yaşamazsınız. Olay kanunları aldatmak konusuna gelince ; yolda seyir halindeyken özellikle plakaları 33,31,63,47,73 olan tırların yaninizdan geçtiğinde duyduğunuz o pis ve ağır kokuya bişey denmiyorsa ,bir zahmet benim aracıma da bişey denmesin

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kanunları aldatmaktan kastınızı anlayamadım. Sonuçta aracın sistemini değiştirip muayeneye öyle girmiyoruz. Burda başımıza gelen olaylara karşı deneyimlerimizi söylüyoruz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benim kastım muayeneden geçemeyecek araç için özel istasyonlarda araç sanki olması gerektiği gibi manipülasyon yapılıp sistemin kandırılmasıdır.

Aracınız
Kanunlara aykırı olayı biraz farklı bir durum. Şehiriçi ve devamlı LPG ile çalışan araçların bir çoğu ,hele de biraz yaşı olan arabaların bir çoğu emisyon ölçümüne girdiğinde sıkıntı oluşturabiliyor. Benzinle 2-3 km performanslı şekilde binildiginde değerler normale dönüyormuş (eğer ki arabanızda başka bir sıkıntı yoksa) sizinde başınıza gelirse böyle bir olay aynen dediğim gibi yapın sıkıntı yaşamazsınız. Olay kanunları aldatmak konusuna gelince ; yolda seyir halindeyken özellikle plakaları 33,31,63,47,73 olan tırların yaninizdan geçtiğinde duyduğunuz o pis ve ağır kokuya bişey denmiyorsa ,bir zahmet benim aracıma da bişey denmesin

Kötü koku ile emisyonun ne alakası var? İnsanlar zararlı gazların kokusunu alabilseydi hiç kimse karbonmonoksit zehirlenmesinden ölmezdi. Zira bu tarz gazlar kokusuz ve renksizdir. Duman, koku vs ibarelerin emisyon değerleriyle uzaktan yakından alakası yoktur.

Aracınız
Civic FD6 2008
Kötü koku ile emisyonun ne alakası var? İnsanlar zararlı gazların kokusunu alabilseydi hiç kimse karbonmonoksit zehirlenmesinden ölmezdi. Zira bu tarz gazlar kokusuz ve renksizdir. Duman, koku vs ibarelerin emisyon değerleriyle uzaktan yakından alakası yoktur.

Zengin veya fakir karışıma göre hidrokarbon, karbonmonoksit,azot oksitleri,dizel partikülleri... Egzozdan çıkar. Siz euro dizel,normal dizel diye satılan yakıtları biliyorsunuzdur umarım,birde on numara yağ ekleme olayı var kaçak mazotlara. Euro dizel harici diğer yakıtların (dizel) tam olarak yandığını dusunuyormusunuz. Koku geliyor ki tam yanmıyor demektir. Yani çiğ atma veya fakir-zengin karışım oluyor. Çiğ atma olayında yeterli oksijeni alamayan yakıt yanma sonucu karbonmonoksit in karbondioksit e dönüşmemesi demektir. Dolayısı ile çevreye daha çok karbonmonoksit salınımı oluyor. Umarım faydalı olmuştur

Aracınız
Benim burdan anladığım siz karbonmonoksitin kokusunu kesin alıyorsunuz. Bence seçilmiş kişisiniz ;)

Askerde de bir kişi vardı, sn'de 800m giden bir mermiyi görebildiğini söylüyordu.

Aracınız
Gereksiz tartışmayın beyler . Özel emisyoncular bu işi para için yapıyor bunu bilmeyen yoktur . Hocam onu söylüyor . Diğer kardeşim de çevreye zarar veriyorsa geçmesin diyor . Ikiniz de haklisiniz . ?

Aracınız
Civic FD6 2008
Benim burdan anladığım siz karbonmonoksitin kokusunu kesin alıyorsunuz. Bence seçilmiş kişisiniz ;)

Askerde de bir kişi vardı, sn'de 800m giden bir mermiyi görebildiğini söylüyordu.

Evet kardeşim evet sen nasıl anlamak istiyorsan öyle anla. Burada 6-7 yıl lpg li binilmis ve yaşı 9-10 olmuş arabalar TÜVTÜRK emisyondan geçmekte zorlanıyor , nasıl manipülasyon yapılmadan, hile hurda yapmadan sadece basit bir şekilde emisyondan geçilir olayını yaşadığımız tecrübeler ile millete anlatmaya yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sanki TÜVTÜRK te kalınca ustaya gittiğinde farklı bişey yapılıyor. Benzinle 3-5 km bin eğer hala değerlerin yüksekse zaten egzoz tamirinden tutun bütün işlemleri yaptırmak zorundasınız. Bize oturup kanundan falan bahsediyorsun.

Geri