araç muayene hk.

yiğit

0
Arkadaşlar cahilligime verin
ilk kez LPG araç muayeneye girecegim. cumartesi gününe randevu aldım.

muayene öncesi egzoz emisyon kontrolü gibi bir kontrolden lpg içinde girecekmiyiz ?
sızdırmazlık testi falan tarzı ?

yoksa ben direkt egzos emisyondan sonra aracı muayeneyemi sokacagım ?
bilen yapan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim orada muayene saatini kaçırmayalım eksik evrak veya işlem nedeni ile.

Saygılarımla

Aracınız
honda efe ile görüştüm 2017 de araç alanların tamamı o şekilde aldı ücretini biz vermemek için yaptık dedi. dedim benim araç fabrika çıkış tüplü mü değil mi. baktı fabrikasyon dedi.

Aracınız
2017 elegance Eco aracım egzoz emisyondan geçemediği için muayeneden kaldı. Çok sinir bozucu. Ne yapmam gerekli başka bir istasyonda yine yaptırdım ordada geçemedi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Başka yerde muayene yerine sorunu çözmeye çalışın.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
2017 elegance Eco aracım egzoz emisyondan geçemediği için muayeneden kaldı. Çok sinir bozucu. Ne yapmam gerekli başka bir istasyonda yine yaptırdım ordada geçemedi

TÜVTÜRK istasyonlarında egzoz emisyondan geçmek biraz zor oluyor. Çünkü araba geçsin diye uğraşımiyorlar. Dışarıda egzoz emisyon yaptırıp gitmek en mantiklisi. LPG li araçlarla emisyona direkt girince sıkıntı oluyor (bizim iki araç içinde aynı) ölçüme giderken benzine alıp 2-3 km devirli kullanarak gidin ölçüm yapılacak yere. O zaman ilk denemede geçiyor.cunku emisyondan geçmeyen araçlara o şekilde yaptırıyor benim ölçüm yaptirdigim yer. TÜVTÜRK ugrasmiyor direkt bırakıyor emisyondan.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Başka yerde yaptırdığımdan kastım egzoz emisyon ölçümüydü. Yani iki yerde yaptılar geçmedi. Ancak çok ilginçtir ki aklıma geldi Econ tuşunu devre dışı bırakınca değerler normale döndü

Normalde aracınız çok yeni, egzostan geçememe gibi bir durumun olmaması lazım ama Eco aktifken demekki hava/yakıt karışım dengesini etkiliyor.
Bu önemli bir nokta, ECO modu KAPALI iken muayeneye girmek gerekli demekki (y)

Aracınız
TÜVTÜRK istasyonlarında egzoz emisyondan geçmek biraz zor oluyor. Çünkü araba geçsin diye uğraşımiyorlar. Dışarıda egzoz emisyon yaptırıp gitmek en mantiklisi. LPG li araçlarla emisyona direkt girince sıkıntı oluyor (bizim iki araç içinde aynı) ölçüme giderken benzine alıp 2-3 km devirli kullanarak gidin ölçüm yapılacak yere. O zaman ilk denemede geçiyor.cunku emisyondan geçmeyen araçlara o şekilde yaptırıyor benim ölçüm yaptirdigim yer. TÜVTÜRK ugrasmiyor direkt bırakıyor emisyondan.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben Tuv bu işe başladığından beri orada yaptırırım. Bir kere bile sorun çıkmadı. Araba geçsin diye uğraşmak kanunları aldatmaktır.

Ben Tuv bu işe başladığından beri orada yaptırırım. Bir kere bile sorun çıkmadı. Araba geçsin diye uğraşmak kanunları aldatmaktır.

Kanunları aldatmaktan kastınızı anlayamadım. Sonuçta aracın sistemini değiştirip muayeneye öyle girmiyoruz. Burda başımıza gelen olaylara karşı deneyimlerimizi söylüyoruz

Geri