Araç muayene hk

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba ;

Bugün aracı muayeneye götürdüm. Camlar koyu film olmasına rağmen muayeneden hafif kusurlu geçti. Ayrıca Led ampüller muayeneden sorunsuz geçiyor . Paylaşmak istedim.

İyi günler

Sadece hayal et

Bilgi için teşekkür ederim. Bende kasım ayında muayeneye gireceğim,uzunlar ve sislerde led var. Arka cam koyu yanlar orta olacak şekilde film mevcut. Orjinale çevirsem mi diye düşünüyordum öğrendiğim iyi oldu.

iPhone cihazından gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@sadece_hayalet Hocam muayeneyi yapan teknisyen led xenon ayrımı yapmıyor demi :) Kısalar xenon uzunlar led cumartesi muayeneye gideceğim.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Ben daha geçen hafta girdim muayeneye ;
-Uzun ve sisler sonradan led taktım sorun yok geçti,
-Kısalar kendinden xenon sorun yok zaten geçiyor,
-Amerikan park yok sinyaller normal çalışıyor fakat park ampülleri turuncu sorun olmadı geçti,
- ön cam hariç cam filmi geçiyor
- sağlık çantası,yangın söndürücü tüp var mı ve lpg nin hem tank hem de kaput içi sızdırmazlıklarına bakıyorlar
- emniyet kemerlerine bakıyorlar , kılıf varsa tokaları görünür olmalı, özellikle arka koltuklarda kemerler kılıf altında kaldıysa sorun yaşarsınız
- sinyaller ve fren lambalarına bakıyorlar,
- arka sis farını ben iptal edip sağ sol stop ve frenlere bağlamıştım düzeltmeden gittim,arka sol sis farı zorunlu olduğu için geçmedi kendim 5 dk da düzelttim
- arka balataları değiştirmiştim sol arka kaliperdeki pim sıkışmış o yüzden sol arka %60 daha az tutuyormuş. Sağ sol fren tutma farkı max %30 olmalıymış onu da düzelttirdim.
- Lastiklerin diş derinliklerine bakıyorlar
- Sileceklerinize ve cama su atıyormu bakıyorlar
Memleketimde girdim muayeneye o yüzden çok önemsemeden gittim, ufak yer sanayi yakın kalırsa kaldıklarını yaparım diye düşünüp önemsemedim. Muayeneye girecek arkadaşlara referans olabilir, girip te kaldığınız şehirde 1 ay içinde muayene tekrarına ücret ödemiyorsunuz fakat ilk girdiğiniz yerde geçemeyip farklı bir şehirde muayeneye giderseniz tekrar ücret ödersiniz.Randevu alarak gitmeniz yararınıza tam saatinde aracı içeriye aldılar fazla beklemedim.

iPhone cihazından gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
@sadece_hayalet Hocam muayeneyi yapan teknisyen led xenon ayrımı yapmıyor demi :) Kısalar xenon uzunlar led cumartesi muayeneye gideceğim.

Merhaba. Ben bu yazışmayı yeni gördüm kusura bakmayın. Çok dikkat etmedim ama zenonlara dikkat ediyorlardır. Led zaten sorun değil .

Sadece hayalet

@w0lkan ön camda film varsa kesin kalıyor mu? Film çeken yer, hafif kusur yazıyorlar diye yaptıralım dedi -kendi muayene evraklarını gösterdiler onların ki geçmişti. Yeni mi geldi yada muayene eden fark ederse geçirmiyor mu?

Geri