Araç olduğu yerden kalkmıyor yardım

Merhaba abilerim , kardeşlerim Geçen gün golf 4 2000 model otomatik dsg olan bir araca bindim . Amacımız bu arabaya pati çektirmek ti ve N de gaz verip D ye takiyorduk ilkinde daha fazla yüklenmeme rağmen bir şey olmadı 2. Cide 3 bin devirde ayağımı gaz dan çekip frene bastım ve D ye taktım taktığım an güm diye bir ses geldi ve araç daha gitmedi , vitesi P ye geçirirken gicirdama yapıyor , D ise bir şey sürtüyor ama araba hareket etmiyor bu sizce Neden oldu , Ne kadarlık bir masrafı var ? Teşekkür ederim

HTC One M8s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=12573]mert458[/MENTION] Yorum yapması zor bir durum, düzgün bir ustaya gösterin bence otomatik şanzıman da böyle denemeler yapmayın.

[MENTION=12573]mert458[/MENTION] Yorum yapması zor bir durum, düzgün bir ustaya gösterin bence otomatik şanzıman da böyle denemeler yapmayın.
Honda da defalarca yapmıştım golf te 2. Ci denememde gümledi ve öylece kaldı bir daha yapmam gibime geliyor üstelik ehliyetim bile yok. Teşekkür ederim cevapladiginiz için

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araç olduğu yerden kalkmıyor yardım

2000 model golflerde DSG şanzıman yok, klasik otomatik şanzıman mevcut. Yüksek ihtimal tork konvertörüne zarar verdiniz. Şanzımanın açılıp tork könvertör tamiri yada yenisinin alınması gerekebilir. Şu anda otomatik şanzımancılarda şanzıman aç-kapa 2500 civarı diye biliyorum. Geçmiş olsun, otomatik araçların en büyük düşmanı patinajdır, Tork konvertörünü ciddi manada zorlarsınız.

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Çok sıkıntılı bir durum. Hangi şanzıman olursa olsun yapılmaması gereken bir deneme

İmkansızı dene, belki değildir!

Çok sıkıntılı bir durum. Hangi şanzıman olursa olsun yapılmaması gereken bir deneme

İmkansızı dene, belki değildir!
Ben vites d veya r konumuna attığımda bile 1-2 saniye bekleyip hafifçe artırarak basıyorum gaza. Adamın yaptığına bak biz nelere kıyamazken allah akıl fikir versin.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba abilerim , kardeşlerim Geçen gün golf 4 2000 model otomatik dsg olan bir araca bindim . Amacımız bu arabaya pati çektirmek ti ve N de gaz verip D ye takiyorduk ilkinde daha fazla yüklenmeme rağmen bir şey olmadı 2. Cide 3 bin devirde ayağımı gaz dan çekip frene bastım ve D ye taktım taktığım an güm diye bir ses geldi ve araç daha gitmedi , vitesi P ye geçirirken gicirdama yapıyor , D ise bir şey sürtüyor ama araba hareket etmiyor bu sizce Neden oldu , Ne kadarlık bir masrafı var ? Teşekkür ederim

HTC One M8s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Guzel kardesim oncelikle su gunlerde doviz alip basini gitmisken malina gozun gibi bak.dier konu ise pati icin dip gaz yapman yeterli motorun iyi ise pati cekersin ve okdr zararli degil kisa vadede.asil sorun ise sanzimanci bakmali ve sanzimanin sadece ve sadece sokulmesi 2500-3000tl icinden cikacak duruma gore fiyat artacaktir.ama tahminen vak TAHMINEN diorum volant dislisini kirmis olman mumkun.bu parca sanziman ve motor arasinda kalir motorun urettigi donusu sanzimana atar.gecmis olsun

Hayat H'onda

Geri