Civic FB7 Araç performans hk

Merhabalar 2012 model fb7 civic aracımda dün yüksek devirde ve hızda giderken aniden bir sallantı yalpalama benzeri durumla karşılaştım ve hemen gaz kesip aracı yavaşlattım. Sonrasında başka hissetmedim bu sorunu. Aracımda bir süredir sabahları ilk çalıştırmada marş almama çalışmama durumu da mevcut. Standart yağ ve filtre bakımı yeni yapıldı. Sorun neyden kaynaklanabilir? İlk neye baktırmalıyım? Aracım 156bin km de

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Konuya devam olarak bir süredir ilk aldığım zamanlardaki performansı vermediğini de farkediyorum. Gaza bastığımda eski atikliği yok zor alıyor gibi gazı

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Buji ve bobinlere bakılabilir. Bujiler orijinal mi ? Ömrü vs ne durumda bakılmalı. Subap ayarı da keza önemli. Ona da bakılmalı. İlk aklıma gelen bunlar.

Subap kesin yaptırmam gerekli hiç yaptırmadım araba 60bin km dir bende. Bujiler 100binde değisti orijinalle ama bobinlere baktırmadım diye hatırlıyorum. İlk fırsatta kontrol ettireceğim

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Subap kesin yaptırmam gerekli hiç yaptırmadım araba 60bin km dir bende. Bujiler 100binde değisti orijinalle ama bobinlere baktırmadım diye hatırlıyorum. İlk fırsatta kontrol ettireceğim

Nerede değişti bujiler ? Yetkili serviste orjinalleriyle mi yoksa dışarıdan temin mi edildi ? Subap ayarı yaptırınca düzelme olur muhtemelen.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Son düzenleme:
Geri