araç stop etme sorunu

Aracınız
merhaba arkadaşlar aracımda 1 aydır stop etme sorunu var.aracımı çalıştırıyorum,burda sorun yok.benzindne gaza geçerken titreme oluyor ve bazende stop ediyor.2004 sedan civic 1.6 otomatik aracım.fikri olan var mı?subab ayarını 10 bin km önce yaptırdım.bakım zamanıda geldi .

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
merhaba arkadaşlar aracımda 1 aydır stop etme sorunu var.aracımı çalıştırıyorum,burda sorun yok.benzindne gaza geçerken titreme oluyor ve bazende stop ediyor.2004 sedan civic 1.6 otomatik aracım.fikri olan var mı?subab ayarını 10 bin km önce yaptırdım.bakım zamanıda geldi .

Araç ısınmadan lpg ye geçiyor olmasın, araç ısınınca da aynı sorun devam ediyor mu?

Aracınız
hocam lpg enjektörleri zamanla kurum yağ bağlıyor ve gaza geçişte düzgün çalışamıyor,eğer motor ısındığında hiçbir sorun olmuyorsa (enjektördeki kurum ısınıp eriyor çalışma normale dönüyor) enjektörlere baktır derim benzinde çalıştığında sıkıntı oluyor mu?

Aracınız
gaz ayarı yaptırdım.yine aynı.başka bir lpg ciye gideyim birde orda yaptırayım.

Aracınız
[MENTION=4939]askayurek[/MENTION] lpg ne marka hocam benim de hafif gaz verirken lpgye geçişte titreme oluyor ama gaz basılı giderken geçerse sorun yok.Landirenzo lpg

Aracınız
akl marka atikerin.2 defa gaz ayarı yaptırdım olmadı.10bin bakımı geldi onu yaptırayım bujiler değiştirecem gaz filtresi değiştirecem bırde oyle deneyim. klima far muzık acıkken çalıştırdıgımda geri vitese taktıgımda oldu bir kerede.bunalrda etkiliyor olabilir.

Stop etme hakkında

Stop etme hakkında

Hocam eğer benzinde stop etmiyorsa sorun subaplarda Bi ihtimal enjektörler. LPG sonradan yaktırdıysanız araçlarda magnezyum alaşımlı subaplarda erime/yanma/kurumlaşma yapar zaman içinde. Aracın başka hiç bir yerine dokundurtmayın.

Aracınız
Civic FD6 2008
aynı sorun bende de var,eğer stop etme araç soğukken benzinde de oluyorsa sorun nedendir..saygılar...

Geri